Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Ameliyatsız olarak yapılan uygulamalar ile kaç kilo verebilirim?

Obezite Cerrahisiyle Kronik Hastalıklar da Kontrol Edilir mi?

Ameliyatsız olarak yapılan uygulamalar ile kaç kilo verebilirim?

Kilo vermek birçok insanın karşılaştığı bir zorluktur, ancak zor bir süreç olmak zorunda değildir. Mevcut kilonuzu, sağlık geçmişinizi ve yaşam tarzınızı anlayarak kilo verme hedeflerinize ulaşmak için kişiselleştirilmiş bir plan geliştirebilirsiniz. Ameliyatsız kilo vermeye çalışırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden bazıları şunlardır;

Mevcut Kilonuzu Bilin

Her şeyden önce, mevcut kilonuzu bildiğinizden emin olun. Bu bilgiler, nereden başladığınızı ve istediğiniz hedefe ulaşmak için hangi yöne gitmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Ardından, sağlıklı yiyecekleri diyetinize dâhil etmeye odaklanın. Sağlıklı bir kiloyu korumak için beslenme şarttır ve bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilecek birçok farklı besin türü vardır. Diyetinize bol miktarda meyve ve sebzenin yanı sıra yağsız proteinler ve kepekli tahıllar eklediğinizden emin olun.

Fiziksel Aktivite Sürecinin Önemi

Fiziksel aktivite, sağlıklı bir kiloyu korumanın önemli bir parçasıdır. Şu anda egzersiz yapmaktan hoşlanmasanız bile, gününüze hafif bir aktivite eklemek zamanla metabolizmanızı artırmanıza yardımcı olabilir. Her gün 30 dakikalık fiziksel aktiviteyi rutininize dâhil etmek, fitness hedeflerinize ulaşmada yardımcı olabilir.

Son olarak, günde bir veya iki kez büyük öğünler yemek yerine gün boyunca düzenli öğünler yediğinizden emin olun. Gün boyunca küçük öğünler yemek, kan şekeri seviyelerinin sabit kalmasına yardımcı olur. Böylece istek, yiyecek seçimlerini sürekli olarak sağlıksız beslenme alışkanlıklarına yönlendirmez. Ve son olarak, porsiyon kontrolünü unutmayın!

Mümkünse, yemek için her oturduğunuzda bir kerede çok miktarda yemek yerine daha küçük porsiyonları hedefleyin. Ameliyatsız kilo verme ile uzun vadeli başarıya ulaşmak, uzun vadede ulaşılabilir bir programa bağlı kalmayı gerektirir.

Leave a comment