Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Ani Kilo Kayıplarında Sarkmaları Önlemek

Ani Kilo Kayıplarında Sarkmaları Önlemek
Ani Kilo Kayıplarında Sarkmaları Önlemek
Ani Kilo Kayıplarında Sarkmaları Önlemek

Ani Kilo Kayıplarında Sarkmaları Önlemek

Ani kilo kayıplarında sarkmaları önlemek zayıflama esnasında fiziki görünümün istenen gibi olmasını sağlamaktadır. Fazla kilolar ciltte genişleme ve gerginleşmeye neden olmaktadır. Kilo verme sırasında cildin altında bulunana yağlar erimekte olup, ancak deri kendisini gergin bir vaziyete getirmemektedir. Bu nedenle kilo verilirken esnemiş olan deri kırışmalara ve sarkmalara neden olur. Kontrollü şekilde kilo verilirken uyulması gereken kurallar ile deri gerginleşerek istenen seviyeye gelmektedir.

Zayıflarken Cildin Gerginleşmesi

Ani kilo kayıplarında sarkmaları önlemek, cildin gergin ve pürüzsüz olmasını sağlar. Kilo vermenin doğal ve olumsuz sonucu olan sarkmaların önüne geçmek için;

  • Kilo verme esnasında fazla süre güneş ışınlarına maruz kalınmaktan kaçınılmalıdır.
  • Kilo verme süreci egzersiz faaliyetleri ile desteklenmelidir.
  • Cildin sıkılaşmasını sağlayacak olan protein alımına özen gösterilmeli, gerek olması halinde protein takviyeler ile alınmalıdır.
  • İçerisinde katkı ve koruyucu madde bulunan, aperatif yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Uzmanların kontrolü altına vitamin ve mineral ile birlikte kolajen takviyesi yapılmalıdır.
  • Uzmanların önerisi ile cilt sıkılaştırıcı kremler kullanılmalıdır.

Ani kilo kayıplarında sarkmaları önlemek konusuna dikkat edildiği sürece kilo vermek sağlıklı ve beklentileri karşılayıcı olmaktadır.

Sarkmaların Önlenmesinde Kontroller

Ani kilo kayıplarında sarkmaları önlemek için uygulanacak olan her yöntemin uzmanlar tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Vücutta protein fazlalığı, aşırı kolajenin ve vitaminin bulunmasının yaratacağı sorunlar göz önüne alınarak uzmanların gerekli tetkikler sonucunda vereceği karar eksiksiz şekilde uygulanmalıdır. Bilinçsiz şekilde yapılacak uygulamalar kilo verme esnasında cilt gerginliğini getirse bile yeni hastalıkların oluşmasına zemin hazırlayacaktır.

Ani kilo kayıplarında sarkmaları önlemek için alınacak önlemlerin yetersiz kaldığı ya da başarıya ulaşmadığı durumlarda uzman doktorların kontrolü altında tıbbi müdahale yapılmaktadır. Uzmanların belirleyeceği müdahale yöntemi uygulanan kişilerde vücut istenen sıklığa ulaşacak, fiziki görünüm düzelip fit bir görünüm elde edilecektir. Kilo verme süreci dikkat isteyen bir zaman dilimini kapsadığından dolayı bu süreç içerisinde sürekli olarak uzman kontrolü şartı vardır. Olası bir sorun halinde erken tanı ve tedavi ile sorunlar kısa sürede çözüme kavuşmaktadır. Böylece kilolar kontrollü şekilde vücuttan atılır.

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu