Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Gastrik Bypass Ameliyatlarından Sonra Multivitamin-Mineral ve Protein Kullanmak Zorunda Mıyım?

Obezite Cerrahisiyle Kronik Hastalıklar da Kontrol Edilir mi?

Gastrik Bypass Ameliyatlarından Sonra Multivitamin-Mineral ve Protein Kullanmak Zorunda Mıyım?

 

Bir tür mide küçültme ameliyatı olarak ifade edilen gastrik bypass ameliyatı sonrasında kişilerin beslenmelerine ekstra dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü mide, direkt sindirim sistemini ve vücudu etkileyen bir organ konumundadır. Ameliyat olan kişiler bu kez Gastrik bypass ameliyatlarından sonra multivitamin-mineral ve protein kullanmak zorunda mıyım? Gibi bir soruyla karşımıza çıkmaktadırlar. Bu gıda takviyelerini kullanmak, kişinin ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin hızlanması için gereklidir. Çünkü mide ameliyatı sağlıklı bir kişinin de olabildiği bir ameliyattır. Bu takviyeler, erken toparlanıp günlük yaşama adapte olmak için oldukça önemlidir.

Gastrik Bypass Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her hasta için yapılmayan bu ameliyat bariatrik cerrahi alanında bir cerrahi operasyondur. Bu operasyon direkt olarak mide kesesinin belirlenmiş bir kısmının kesilmesi şeklinde yapılıyor. Cerrahlar tarafından yapılan bu operasyon, özellikle herhangi bir kronik hastalık yaşamayan kişiler için de uygulanabiliyor. Bunun nedeni kişi ameliyat sürecinde sorun yaşamaması ve ameliyat sonrasında rahat bir şekilde iyileşme kolaylık olması için yapılan bir tür tedbir olarak ifade ediyoruz.

Takviye gıdalar sıvılara karıştırılan toz ya da besinlerin içerisinde püre şeklinde ameliyat sonrasında tüketilmesi yine öneriliyor. Gastrik bypass ameliyatlarından sonra multivitamin-mineral ve protein kullanmak zorunda mıyım? Gibi düşünmek doğru değildir. Vücudu istenilen şekilde iyileşme sürecini rahat bir şekilde gerçekleştirmesi vitamin-mineral ve protein takviyesi ile mümkün olabiliyor. Her tür ameliyat sonrasında kişi belli bir seviyede direnç kaybeder bunun için takviye multivitamin-mineral ve proteine ihtiyaç vardır.

Ameliyat Sonrası Neden Takviye Ürünü Kullanılmalı?

Doğum yapan bir kadın özellikle toparlanması için dikkat etmişsinizdir belli prosedürler ile erken toparlanması için çevredekiler gereken takviyeyi yaparlar. Bu gerçek manada iyileşme sürecini etkiler. Gastrik bypass ameliyatlarından sonra multivitamin-mineral ve protein kullanmak zorunda mıyım? Şeklinde düşüneneler de bu ameliyatı yeniden doğma gibi düşünebilir. Çünkü vücudumuzun sistemlerinden biri neredeyse baştan yaratılıyor. Özellikle de takviye içecekler ile vitamin değerlerini normal seviyeye taşımalıdır. Mide ameliyatı yaşayan bir kişi besinleri rahat tüketmekte zorlanacağından bu tip ürünler kişinin sağlıklı olmasını sağladığı gibi aynı zamanda da erken iyileşmesini sağlıyor.

Leave a comment