Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Kahve Aromalı Protein Takviyesi

Kahve Aromalı Protein Takviyesi
Kahve Aromalı Protein Takviyesi
Kahve Aromalı Protein Takviyesi

Kahve Aromalı Protein Takviyesi

Kahve aromalı protein takviyesi kullanımı ile birçok sorun ortadan kalkmaktadır. Uzmanların vücudun dengesini sağlayacak miktarda önerdiği protein takviyesi sıvı hale getirilerek kolay şekilde kullanılmaktadır. Vücuda girdiği andan itibaren etkisini göstermeye başlayan protein takviyesi istenen sonucun daha kolay ve etkili bir şekilde alınmasını sağlamaktadır.

Protein Takviyesi Kullanmanın Sağlayacağı Faydalar

Kahve aromalı protein takviyesi ile vücudun temel protein ihtiyacı daha lezzetli bir şekilde karşılanmaktadır. Damak zevkine hitap eden protein takviyesi sağlamış olduğu birçok fayda neticesinde sık olarak tercih edilmektedir. Doğru zamanda ve doğru miktarda protein takviyesinin kullanılması ile elde edilecek olan faydalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Doyma hissine daha çabuk ulaşıp, sürekli tokluk yaşattığından dolayı daha az kalori alınmasını sağlamaktadır.
  • Daha az gıda tüketimi yapılsa dahi vücudun ihtiyacı olan enerji miktarını tam olarak karşılamaktadır.
  • Sindirim sisteminin tam kapasite çalışmasını sağlayarak daha hızlı şekilde kilo vermeyi desteklemektedir.
  • Kilo verilmesi ve spor yapılması esnasında kasların erimesini engelleyerek, daha hacimli ve kuvvetli olmasını sağlamaktadır.
  • Kahve aromalı protein takviyesi ile kemikler koruma altında olmakta, erimesi ve kolay kırılması engellenmektedir.
  • Kilo verilme sürecinde saçların dökülmesi ve tırnakların kırılması sorunlarının önüne geçmektedir.
  • Fazla kilolar ile ortaya çıkan yüksek kolesterol, diyabet ve yüksek tansiyon rahatsızlıkların tedavisinde etkin rol oynamaktadır.

Sağlamış olduğu yararlar neticesinde protein takviyesi sağlıklı yaşamanın vazgeçilmezleri arasına girmektedir.

Protein Takviyesi Kullanımı Ölçüsü

Kahve aromalı protein takviyesi lezzeti itibari ile fazla kullanılmak istense daha içeriği ile bazı kısıtlamalara tabiidir. Vücudun ihtiyacı olan miktarın belirlenmesinden sonra kullanılacak miktar uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir. Ne zaman başlanacağı ve ne kadar süre kullanılacağı doktor tavsiyesi ile belli olmaktadır.

Kahve aromalı protein takviyesi spor aktiviteleri için kullanılıyor ise spordan ne kadar süre önce ya da sonra, hangi miktarda kullanılacağı antrenörler tarafından belirlenmektedir. Ayrıca günlük kullanım gerçekleştirmek için protein takviyesi ambalajı üzerinde bulunan kullanım talimatı dikkate alınmaktadır. Vücudun ihtiyacı olduğu kadar fazla miktarda protein bulunması çeşitli rahatsızlıkları tetiklediğinden dolayı kullanım zamanı ve miktarına kesinlikle dikkat edilmelidir.

 

 

Leave a comment