Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74 - +90 553 615 13 00

Kolajen Nedir

Kolajen Nedir
Kolajen Nedir
Kolajen Nedir

Kolajen Nedir

Kolajen nedir vücutta ki birçok yapı üzerinde etkisi olan bir protein çeşididir. Kolajen canlı sağlıklı bir cildi dolayısıyla yaşlanma karşıtı bir iksir olan kolajen saçtan tırnağa, kemikten kıkırdağa kadar bir dolu etkisi vardır. Vücutta bulunan toplam proteinin yaklaşık dörtte birini oluşturan hem hayvan hem de insan bağ dokusunda ki ana bileşen ve proteindir.

Kolajenin vücut içinde birçok farklı işlevi bulunur. Vücudun en önemli proteini kolajen kullanılarak çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olunmaktadır.

Kolajen nedir vücutta birçok işlevi bulunan kolajenin kullanımıyla kemiklerin güçlenir, kemiklerin güçlenmesiyle eklem ve kaslarda oluşan ağrı ve sızıların daha çabuk geçmesine oldukça etkilidir. Bunun sonucunda da daha sağlıklı bir vücuda sahip olunmaktadır.

Kolajen ne işe yarar?

 • Kırışıklıkları azaltır
 • Kalp ritmini kontrol etmede etkili olduğu için kalp sağlığını korur.
 • Kolajen kullanımıyla cilt daha esnek bir yapı kazanır.
 • Sindirim sistemini düzenler
 • Göz sağlığını korur
 • Kemikleri güçlendirir
 • Eklem ağrılarına iyi gelmektedir
 • Karaciğeri korumaktadır

Çeşitli güzellik malzemelerinin içinde kullanılmaktadır. Kolajen cilt yapısına esneklik kazandırır. Kolajen nedir içerdiği glisin adlı bileşen karaciğeri toksinlerden ve zararlı maddelerden arındıran etkiye sahiptir. Kolajen madde içeriği bol miktarda içinde bulunduran kemik suyu kullanılarak karaciğerlerin sağlığını korunabilmektedir.

Kolajen Hangi Gıdalarda Bulunur?

 • Kemik suyu, et suyu, tavuk suyu
 • A vitamini içeren besinler (havuç, ıspanak)
 • Balık
 • Kırmızı et
 • Üzüm çekirdeği
 • C vitamini, çinko
 • Kırmızı sebze ve meyveler (pancar, çilek)
 • Sülfür içeren besinler (sarımsak ,muz, yeşil zeytin, kereviz gibi ürünler)
 • Soya ve soya ürünleri ile vücuttaki kolajeni arttırarak besinlerden destek alabiliriz.

Kolajen nedir vücudumuza faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Kolajen tüm vücut dokularımızın en önemli dostudur. Yaş ilerledikçe kolajen takviyesi almak ve kolajen içeren besinleri tüketmek cildimiz için oldukça da etkili olacaktır.

Kolajen, sağladığı canlılık ile cilde esneklik kazandırdığı gibi var olan kırışıklıkların görünümünü azaltır, vücutta olan bulunan çatlaklara iyi gelir.

Sindirim sisteminin düzenli çalışmasında oldukça etkili bir protein çeşididir. Sindirim sistemini düzenlemede oldukça etkili olduğu için kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Kolajen nedir cilt sağlığına oldukça faydalı olmasının yanı sıra vücuttaki yağların azalmasında da etkisi büyüktür. Vücutta ki yağların azaltması nedeniyle kalp krizi, damar tıkanıklığı gibi çeşitli kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir. Var olanı iyileştirdiği gibi yakalanma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Kolajen aralıksız kullanmak yerine bir hafta kullanıp bir hafta ara vermek daha sağlıklı olacaktır.

Leave a comment

Son Yorumlar

  Etiketler

  bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin bebekler için protein içeren besinler devlet hastanesinde mide küçültme ameliyatı şartları en iyi kolajen markası en iyi kolajen takviyesi fazla protein tüketirsek ne olur hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler kolajen nedir mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri mide kanseri ameliyatı sonrası beslenme mide küçültme ameliyatı olanlar mide küçültme ameliyatı riskleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein içeren sebzeler proteinli besinler tablosu protein nedir protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı oldum acıkıyorum tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası hangi vitamin tüp mide ameliyatı sonrası ilaç kullanımı tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide örnek diyet listesi