Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Kolajen Nedir

Kolajen Nedir
Kolajen Nedir
Kolajen Nedir

Kolajen Nedir

Kolajen nedir vücutta ki birçok yapı üzerinde etkisi olan bir protein çeşididir. Kolajen canlı sağlıklı bir cildi dolayısıyla yaşlanma karşıtı bir iksir olan kolajen saçtan tırnağa, kemikten kıkırdağa kadar bir dolu etkisi vardır. Vücutta bulunan toplam proteinin yaklaşık dörtte birini oluşturan hem hayvan hem de insan bağ dokusunda ki ana bileşen ve proteindir.

Kolajenin vücut içinde birçok farklı işlevi bulunur. Vücudun en önemli proteini kolajen kullanılarak çok daha sağlıklı bir vücuda sahip olunmaktadır.

Kolajen nedir vücutta birçok işlevi bulunan kolajenin kullanımıyla kemiklerin güçlenir, kemiklerin güçlenmesiyle eklem ve kaslarda oluşan ağrı ve sızıların daha çabuk geçmesine oldukça etkilidir. Bunun sonucunda da daha sağlıklı bir vücuda sahip olunmaktadır.

Kolajen ne işe yarar?

 • Kırışıklıkları azaltır
 • Kalp ritmini kontrol etmede etkili olduğu için kalp sağlığını korur.
 • Kolajen kullanımıyla cilt daha esnek bir yapı kazanır.
 • Sindirim sistemini düzenler
 • Göz sağlığını korur
 • Kemikleri güçlendirir
 • Eklem ağrılarına iyi gelmektedir
 • Karaciğeri korumaktadır

Çeşitli güzellik malzemelerinin içinde kullanılmaktadır. Kolajen cilt yapısına esneklik kazandırır. Kolajen nedir içerdiği glisin adlı bileşen karaciğeri toksinlerden ve zararlı maddelerden arındıran etkiye sahiptir. Kolajen madde içeriği bol miktarda içinde bulunduran kemik suyu kullanılarak karaciğerlerin sağlığını korunabilmektedir.

Kolajen Hangi Gıdalarda Bulunur?

 • Kemik suyu, et suyu, tavuk suyu
 • A vitamini içeren besinler (havuç, ıspanak)
 • Balık
 • Kırmızı et
 • Üzüm çekirdeği
 • C vitamini, çinko
 • Kırmızı sebze ve meyveler (pancar, çilek)
 • Sülfür içeren besinler (sarımsak ,muz, yeşil zeytin, kereviz gibi ürünler)
 • Soya ve soya ürünleri ile vücuttaki kolajeni arttırarak besinlerden destek alabiliriz.

Kolajen nedir vücudumuza faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Kolajen tüm vücut dokularımızın en önemli dostudur. Yaş ilerledikçe kolajen takviyesi almak ve kolajen içeren besinleri tüketmek cildimiz için oldukça da etkili olacaktır.

Kolajen, sağladığı canlılık ile cilde esneklik kazandırdığı gibi var olan kırışıklıkların görünümünü azaltır, vücutta olan bulunan çatlaklara iyi gelir.

Sindirim sisteminin düzenli çalışmasında oldukça etkili bir protein çeşididir. Sindirim sistemini düzenlemede oldukça etkili olduğu için kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Kolajen nedir cilt sağlığına oldukça faydalı olmasının yanı sıra vücuttaki yağların azalmasında da etkisi büyüktür. Vücutta ki yağların azaltması nedeniyle kalp krizi, damar tıkanıklığı gibi çeşitli kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir. Var olanı iyileştirdiği gibi yakalanma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Kolajen aralıksız kullanmak yerine bir hafta kullanıp bir hafta ara vermek daha sağlıklı olacaktır.

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu