Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Mide Balonu İle Mide Botoksu Arasındaki Fark 

Mide Balonu İle Mide Botoksu Arasındaki Fark
Mide Balonu İle Mide Botoksu Arasındaki Fark
Mide Balonu İle Mide Botoksu Arasındaki Fark

Mide Balonu İle Mide Botoksu Arasındaki Fark

Mide balonu ile mide botoksu arasındaki fark fazla kilolardan kurtulmak için ince bir ayrımı göstermektedir. Hem mide balonu hem de botoks uygulaması kısa süre içerisinde hastalara uygulanmakta, ikisi de endoskopik olarak yapılmaktadır. Ancak uygulama yöntemi ve sonrasında yaşananlar iki zayıflama yöntemi arasındaki farkı ortaya koymaktadır.

Mide Balonu İle Botoks Uygulamasının Genel Farklılıkları

Mide balonu ile mide botoksu arasındaki fark kilo vermek isteyen hastaya uygulanma aşamasında kendisini göstermektedir. Bu bağlamda genel olarak mide balonu ile botoks uygulaması arasındaki farkları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Mide balonu yönteminde midenin daralması için balon yerleştirilirken, botoks uygulamasın mideye herhangi bir şey yerleştirilmez.
  • Mide balonu uygulamasında etki süresi sonunda ikinci bir endoskopik müdahale yapılarak balon çıkarılırken, botoks uygulamasında ikinci bir müdahale gerekmemektedir.
  • Balon uygulamasını kısıtlanan mide içerisinde kramp, bulantı ve gaz sancısı sorunları görünürken, botoks uygulamasın midenin boş olmasından dolayı bu sorunlar ile karşılaşılmaz.
  • Mide balonu ile mide botoksu arasındaki fark konusunda risk olarak balonun mide içerisinde patlama durumu söz konusu iken botoks yönteminde böyle bir risk söz konusu değildir.

Bu farklılıklar kilo verme konusunda uygulanacak yöntemin seçilmesinde etkili olmaktadır.

Mide Balonu Ve Botoks Arasındaki Benzerlikler

Mide balonu ile mide botoksu arasındaki fark ile ilgili olarak bu iki uygulamanın benzerlikleri bulunmaktadır. İkisi de endoskopik yönteme dayana uygulamalarda ikisinin de etki süresi 6 ay kadardır. Her iki yöntemde vücut kitle indeksi belli değere sahip olan hastalara uygulanmakta, obez ve aşırı (morbit) obez hastalara uygulanmamaktadır. Her iki yöntemde etki süresi içerisinde yaklaşık olarak 15 ile 20 kilo arasında kilo kaybını sağlamaktadır.

Mide balonu ile mide botoksu arasındaki fark konusunda her iki yöntem fazla kilolar ile mücadelede ameliyatsız yöntemdir. Herhangi bir cerrahi işlem olmadığından dolayı hastaların normal hayata dönüşleri daha hızlı olmaktadır. Ayrıca mide balonu ve botoks uygulaması çok büyük riskli durumları kapsamamakta olup, uzmanların düzenli şekilde yapacağı kontroller ile tüm risklerin ortadan kaldırıldığı yöntemlerdir.

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu