Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Mide Botoksu Nedir?

Mide Botoksu Nedir?
Mide Botoksu Nedir?
Mide Botoksu Nedir?

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu nedir? endoskopik yollarla yapılabilen zayıflama metotlarından biridir. Endoskopik olarak mide içine uygulanan bu uygulama aynı etki ile mide kaslarının kasılmasına engel olur ve mide boşalması güçleşir. Tokluk hissi daha uzun süre olur ve hasta daha düzgün ve daha hızlı kilo verir. Mide içine endoskopik uygulanan bu yöntem mideden normalde salınan açık hormonu salınmasına engel olarak çift etki tokluk his oluşturan bir uygulamadır.

Mide botoks uygulaması cerrahi bir operasyon olmadığından genel anestezi almadığından, hastalar aynı gün taburcu edilerek günlük rutin işlerini rahatlıkla yapabilmektedirler.

Mide Botoks Uygulaması Kimlere Yapılır?

  • Mide botoks uygulaması vücut indeksi 25 ve üzeri olan ameliyatsız kilo vermek isteyen kişilere
  • Cerrahi operasyon öncesi diyet ve sporla vermesi gereken kiloyu veremeyenlerin tedavisinde uygulanır.

Bu uygulama kolayca sonuç almak isteyen herkese uygulanabilir. Hatta daha önce obezite cerrahisi olmuş ve yeniden olumsuz sonuçlar almış olan hastalarda daha çok faydalı olmaktadır.

Mide Botoks Nasıl Uygulanır?

Mide botoksu nedir? İşleme başlarken mide içerisine girilip bakılır. Midede ülser, gastrit yoksa işleme başlanır. Midenin yaklaşık 40 farklı yerine işlem uygulanır. Endoskopik bir yöntemle mide içerisine uygulanır. Bu yöntem diğer tedavi yöntemlerine göre en kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Kişilerin normal hayatına en hızlı dönebildiği cerrahi yöntemlerin arasında en ekonomik olan yöntemlerden biridir.

Mide botoksu nedir? ortalama 15-20 dk. Süren bu uygulama mideye uygulandıktan sonra etkisi ortalama 4-6 ay arası sürmektedir. Bu süreçte kişilerin güzel sonuçlar alması öngörülmektedir. Hasta bir gece önce aç olarak hastaneye gelir. Endoskopi ünitesi anestezi doktoru tarafından ilaç verildikten sonra hasta hafif sedasyon denilen derin uykuya benzer bir durumda iken işlem gerçekleştirilir. Bu sürede hastaya burnundan oksijen verilir. Kişiler önce muayene olarak vücut kitle endeksi hesaplanarak kısa süreli hedefler belirlenir. İşlemin yapılacağı günden bir gün önce gece 12 ‘den sonra hiçbir şey yenmez ve içilmez.

 

Mide botoksu nedir?15 dk. Gibi kısa sürede uygulanabilen ve işlem sonrası hiçbir ağrı, sızı, kramp vs. olmayan ve kişilerin işlemden yaklaşık 4 saat sonra normal hayatına devam edebileceği ameliyatsız bir işlemdir. Herhangi bir yan etki oluşturmadan kişinin tok hissetmeden yiyebileceği besin miktarını azaltan kişinin daha çabuk doymasını sağlayan kısıtlayıcı bir uygulama olduğundan çok popüler hale gelmektedir.

 

Leave a comment

Son Eklenen Yazılar

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin barifit kullananlar barifit multivitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein takviyesi zararlı mı protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası hangi vitamin tüp mide ameliyatı sonrası ilaç kullanımı tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu