Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Mide Botoksunu Kimler Yaptırmalıdır?

Mide Botoksunu Kimler Yaptırmalıdır?
Mide Botoksunu Kimler Yaptırmalıdır?
Mide Botoksunu Kimler Yaptırmalıdır?

Mide Botoksunu Kimler Yaptırmalıdır?

Mide botoksunu kimler yaptırmalıdır? Sorusu her kilolu hastanın botoks uygulamasına uygun olmadığını göstermektedir. Botoks uygulaması hastanın kendi isteği doğrultusunda uygulanacak bir yöntem değildir. Cerrahi işlem uzman doktorların gerekli incelemesi ve tetkikleri sonucu değerlendirmesi sonucu verilecek karar üzerine uygulanmaktadır. Aksi halde uygulanacak botoks işlemi istenen faydanın ulaşmakta yetersiz kalacaktır.

Botoks Uygulamasına Uygun Hastalar

Mide botoksunu kimler yaptırmalıdır? Konusunda uzmanların tetkik sonucunda vereceği karar önemlidir. Bu bağlamda uzmanların kararını etkileyen ve botoks uygulamasına uygunluğu etkileyen faktörler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Hastanın vücut kitli indekisini 27 ile 35 değerleri arasında olması gerekir. İndeks yüksek olduğunda uygulanacak botoks işlemi kilo verme sürecinde yetersiz kalacaktır.
  • Hastanın 18 ile 65 yaş aralığında bulunması gerekmektedir. Hastanın durumu gözetilerek ve ebeveynlerinin izni alınarak 16 yaş sınırı hastalara da uygulanabilir.
  • Botoks uygulamasında kullanılacak herhangi bir ilaç vb. şeylere alerjisinin olmaması gerekmektedir. Alerji durumunda farklı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.
  • Mide botoksunu kimler yaptırmalıdır? İle ilgili olarak hastanın kilo vermesini olumsuz yönde etkileyecek kas ve sinir hastalığının bulunmaması gerekmektedir.
  • Ülser ve gastrit gibi rahatsızlığının bulunmaması ya da bu hastalıkların botoks uygulamasında önce tedavi edilmiş olması gerekmektedir.

Doğru hastaya doğru yöntemin uygulanması ile hastaların kilolarında kontrollü ve sağlıklı bir şekilde kurtulması sağlanmaktadır.

 

Mide Botoksu Rahatsızlığı Hangi Hastalara Uygulanmaz

Mide botoksunu kimler yaptırmalıdır? Kapsamında her hastaya botoks işlemi uygulanmamaktadır. Mide botoksu uygulamasına uygun olmayan hastalar;

  • Hamile olan ya da bebek emziren anneler,
  • Vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde bir değere sahip olanlar,
  • Herhangi bir alerjisi bulunanlar,
  • Mide konusunda büyük bir hastalık geçirmiş olanlar,
  • Aşırı alkol tüketimi yapanlardır.

Mide botoksunu kimler yaptırmalıdır? Kapsamında bu hastalara mide botoksu uygulaması daha fazla zarar verecektir. Hastalar kilo verme konusunda sorun yaşayacağı gibi tedavisi zor veya imkânsız olan hastalıklar ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle her hastanın kilo verme konusunda ilk olarak yapması gereken uzman doktorların kontrolüne girerek istenen test ve tahlilleri eksiksiz şekilde yaptırmasıdır. Böylece kilolar sağlıklı bir şekilde vücuttan atılmaktadır.

 

Leave a comment