Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Neden Yüksek Proteinli Beslenme Yapmak Zorundayım

Neden Yüksek Proteinli Beslenme Yapmak Zorundayım
Neden Yüksek Proteinli Beslenme Yapmak Zorundayım
Neden Yüksek Proteinli Beslenme Yapmak Zorundayım

Neden Yüksek Proteinli Beslenme Yapmak Zorundayım

Neden yüksek proteinli beslenme yapmak zorundayım ile ilgili olarak vücudun fonksiyonlarının tam olarak çalışmasını sağlamak için proteinin önemi açıklanmaktadır. İnsan sağlığını tehlikeye atan Obezite hastalığı ile mücadele kapsamında geçirilen operasyonlar sonrasında yüksek proteinli beslenme programı doktorlar tarafından önerilmekte olup, takibi ve kontrolü sürekli olarak yapılmaktadır. Böylelikle aşırı kilolardan kurtulma çok daha etkili olacak, başarılı sonuçlanacaktır.

Yüksek Proteinli Beslenmenin Temel Sebepleri

Neden yüksek proteinli beslenme yapmak zorundayım konusu gereği cerrahi işlemlerin sonucunda beklenen sonuca ulaşmak için önemini gösterir. Aşırı kilolardan kurtulmak için yapılan operasyonun uzmanlarca hazırlanacak diyet programı ile desteklenmesi gerekmektedir. Diyetisyenlerin protein ağırlıklı hazırladığı bu diyet hastalara;

  • Hastalara aç olsalar bile enerji vermekte ve böylece kilo verme hızlanmaktadır.
  • Kilo verme esnasında oluşabilecek riskli durumları önlemektedir.
  • Kilo vermeye bağlı olarak meydana gelecek kas kayıplarını önlemekte, kemik sorunlarının önüne geçmektedir.
  • Hızlı kilo vermenin yan etkisi olan saç ve tırnaklarda ortaya çıkan rahatsızlıkların önüne geçmektedir.
  • Neden yüksek proteinli beslenme yapmak zorundayım ile ilgili olarak operasyon sonrasındaki yaraların ve dikişlerin daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır.
  • Vücutta kilo verme esnasında oluşacak ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu sonuçlar göz önüne alındığında yüksek protein içeren besinler ile operasyonların desteklenmesi gerekmektedir.

Operasyonlar Sonrasında Hastaların Kilo Vermesinin Düzen Konulması

Neden yüksek proteinli beslenme yapmak zorundayım konusu kendini kiloyu sağlıklı ve bilinçli şekilde vermek için gereklidir. Operasyonların sonrasında uzman diyetisyenlerin hazırlamış olduğu diyet programına uyulması ile birlikte operasyonun etkisi bitse dahi kilo verme devam edecektir. Ayrıca uzmanların belli aralıklar ile yapacağı kontroller neticesinde son kilo muhafaza edilecek ve yüksek proteinli beslenme sayesinde eski kiloların yeniden alınması önlenecektir.

Neden yüksek proteinli beslenme yapmak zorundayım kapsamında vücudun ihtiyacı olan protein miktarının karşılanması ve fonksiyonlarını tam olarak yerine getirilmesi için protein gereklidir. Bu nedenle yüksek protein kullanımı aşırı kilolardan kurtulma ile birlikte kilonun neden olduğu rahatsızlıkları da önlemektedir. Sonuç olarak tam olarak çalışan vücut ile birlikte sağlıklı bir yaşam başlatılmış olmaktadır.

 

Leave a comment