Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Obezite Ameliyatı için Hangi Doktora Gidilir?

Bariatrik Cerrahi

Obezite Ameliyatı için Hangi Doktora Gidilir?

Günümüz şartlarında aşırı obezite nedeni ile ilgili yerlere başvuruda yapmaktadırlar. Mide küçültme ameliyatı obezite cerrahisinin öncelikli ve sık tercih edilen yöntemler arasında yerini almaktadır. Mide küçültme ameliyatı laparoskopik  anlamda yapılsa da kapalı yöntem seçilmektedir. Seçkin bir operasyon olmaktadır. Obezite ameliyatı için hangi doktora gidilir? sorularını halen alabilmekteyiz. Obezite ameliyatının genel adı bir yandan tüp mide olarak adlandırılmaktadır.

Obezite cerrahisi zayıflama ameliyatlarının genel adını kapsamaktadır. Obezite ameliyatı için hangi doktora gidilir? Bunun gibi birçok soruları duymaktayız. Ve tüm bu cerrahi yöntemler Genel Cerrahi Uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Burada vurgulanması gereken birkaç ayrıntı mevcuttur.

Her ne kadar Genel Cerrahi Uzmanlığı diploması tüp mide ameliyatı gerçekleştirmek için yeterli gibi görünse de maalesef pratikte bu uygulama yanlış olmaktadır. Gideceğiniz Genel Cerrahi Uzmanının ne kadar ciddi anlamda obezite ameliyatının ne kadar derecede diploması var araştırılması gerekmektedir. Bu anlamda en iyi Genel Cerrahi Uzmanları tarafından obezite ameliyatı olunması gerekmektedir.

Obezite Ameliyatı Nedir?

Obezite hastalığı vücuttaki yağ miktarının normal değerin üzerine çıkması sonucu oluşur. Vücuttaki kas ve kemik yapısının üzerine çıkan yağ dokusu, hastaların orantısız şekilde kilo almasına yol açar. Obezite için belirlenen genel tanım ile alakalı boy uzunluğu, vücut kitle endeksi daha yüksek değere sahip olmasıdır. Hastalardaki yağ değerinin yükselmesine bağlı olmasıyla, hastaların insülin direnci düşmekte ve diyabet sorunu çıkmaktadır.

Obezite’nin başlangıç evresin de, kişilerin düzenli beslenme alışkanlığı yakalaması ve diyet programlarına uyum sağlaması gerekmektedir. Kilo artışının kontrol altına alınmasını sağlamaktadır. Obezite ameliyatı için hangi doktora gidilir?  sorunun cevaplarını sizler için araştırdık. Obezite kilo artışı nedeni ile Genel Cerrahi Doktoruna gidilmektedir. Bu anlamda en iyi bir Genel Cerrahi Uzmanın başarılı ameliyatlar gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.

Obezite Ameliyatının Tedavisi

Tedavi edilmesi mümkün olan hastaların başında obezite hastalığı gelmektedir. Başlangıç seviyesinde ameliyatsız şekilde tedavi edilmektedir. Verilen diyet programları cevap verdiği takdirde en son çare obezite ameliyatıdır.  Obezite hastalığının kontrol edilemez duruma gelmesiyle cerrahi işlem devreye gelmektedir. Tüp mide ameliyatı ile hastalar için en ideal olan metot belirlenir.

 

Leave a comment