Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Obezite Cerrahi Sonrası Diyet

Obezite Cerrahi Sonrası Diyet
Obezite Cerrahi Sonrası Diyet
Obezite Cerrahi Sonrası Diyet

Obezite Cerrahi Sonrası Diyet

Obezite cerrahi sonrası diyet programları uygulamak kilo vermeye ve kişinin ameliyat sonrasındaki sürece kolayca alışmasını ve sağlıklı bir şekilde kilo vermesini sağlamaktadır. Obezite ameliyatı sonrasında hastalar farklı bir yaşama doğru adım atarlar. Çok büyük oranda kilo verme sürecine girerken yeni bir beslenme şekline de alışmaya başlarlar. Bu ameliyat sonrasında hastalar yeme alışkanlıklarını değiştirerek yaşamlarının sonuna kadar sağlıklı ve ideal kiloda yaşama başlarlar.

Obezite Cerrahi Sonrasında Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Obezite cerrahi sonrası diyet yapmak kilo vermekten ziyade mideyi besinlere alıştırmak için de uygulanmaktadır. Çünkü obezite cerrahi sonrasında hastalar aşamalı olarak yemek yemeye geçerler. Bu süreçte doğru ilerlemek hasta sağlığı için önemli olduğu kadar ameliyatın etkisini göstermesi içinde önemlidir. Obezite cerrahi sonrasında diyet yapmak bilinçli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Uzun süre yemek yememek, sıvı alımı ve püre ile beslenmek ya da az yemek yemek vücudu protein ve vitamin açısından eksikliğe sürükleyebilir. Bu nedenle profesyonel bir destek almak gerekir. Diyet listesinde vücudun obezite ameliyatı sonrasında ihtiyaç duyduğu protein ve vitamin içerikli besinler olmalıdır.

Obezite Cerrahi Sorasında En Etkili Diyet

Obezite cerrahi sonrası diyet yapmak eğer yavaş kilo veriliyorsa ya da kilo verilemiyorsa uygulanmalıdır. Eski yeme alışkanlıklarına yeniden dönülmesi, ya da psikolojik açlık olarak bilinen istem dışı fazla yemek yemek obezite cerrahi sonrasında kilo vermeyi engeller. Tabi ki hareketsiz bir yaşam tarzı da kilo vermeyi engeller ve durdurur. Obezite ameliyatı sonrasında bu durumlarla karşılaşılırsa eğer diyetisyen yardımı almak gerekir. Ayrıca vücudun ihtiyaç duyduğu besinler, kolajenleri ve protein öğeleri diyet ile yeterli miktarda alınamayacağı için yüksek proteinli ürünler kullanılmalıdır. Yüksek proteinli ürünler sayesinde hem besin eksikliği yaşanmaz hem de hızlı kilo veren kişide halsizlik ve bitkinlik gibi durumlar görülmez.

Obezite cerrahi sonrası diyet listelerini desteklemek ve daha etkili bir hale getirmek için yüksek proteinli ürünlerden destek almak gerekir. Bu sayede kişi sürece daha dinamik bir şekilde ayak uydurur. Hem de vücutta eksik olan değerlerden kaynaklanan problemler görülmez.

Leave a comment