Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Obezite Cerrahisi İle Verilen Kilolar Geri Alınır Mı? Cerrahi Sonrasında Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Obezite Cerrahisi İle Verilen Kilolar Geri Alınır Mı? Cerrahi Sonrasında Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Obezite Cerrahisi İle Verilen Kilolar Geri Alınır Mı? Cerrahi Sonrasında Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Obezite cerrahisi ile verilen kilolar geri alınır mı? sorusunun cevabı, operasyon uygulanan kişilerin yaşam tarzına göre değişiklik gösterir. Dengeli beslenme ölçülerine uyum sağlamak ve egzersiz programlarını yerine getirmek etkili sonuçlar verecektir. Özellikle diyetisyen kontrolünde oluşturulan diyet programlarının aksatmadan uygulanması gerekli görülmektedir.

Obezite cerrahi operasyonu sonrasında beslenme şartlarını iyileştirmek için kan değerlerine uygun beslenme programları yapılmaktadır. İstenilen seviyede protein ve vitamin-mineral değerlerine ulaşıldığında sağlıklı yeme alışkanlıklarının sürdürülmesi önem kazanmaktadır. Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve istenilen vücut ölçülerine kavuşulması sağlanarak planlar hazırlanır.

Öncelikle kan değerlerine uygun olarak hazırlanan diyet programlarının etkili olduğu gözlenmiştir. Kilo alımının önüne geçilmesi için sağlıklı ve dengeli beslenme programları diyetisyen kontrolünde hazırlanır. Uygulama aşaması için sağlık kontrolleri yapılır ve çeşitli egzersizlerle desteklenir.

Obezite Cerrahisi İle Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Obezite cerrahisi ile verilen kiloları tekrardan almamak için kilo kontrolü yapılır. Rutin aralıklarla yapılan kilo kontrolleri sonrasında açığa çıkan kilo fazlası için diyet listeleri hazırlanır. Kişilerin metabolizmasına göre değişiklik gösteren kilo kaybı için planlamalar yapılır. Diyet listelerinin başarılı olarak uygulanması için gerekli gıda takviyelerinin de verilmesi sağlanır.

Obezite cerrahisinin en önemli kısmı kilo verildikten sonra kaybedilen kiloların geri alınmamasıdır. Bunun için kişilerin sağlıklı ve dengeli beslenme programlarına uymaları istenir. Sadece beslenme koşuları değil spor ile desteklenen bir yaşam tarzı oluşturulur. Spor ve sağlıklı beslenme obezite cerrahisinin istenilen şekilde sonuçlanmasını destekler.

Obezite cerrahisi ile kilo kaybı vücudun iyi bir görünüm elde etmesini destekler. Kullanılan diyet listeleri ve düzenli spor alışkanlığı oluşturulur. Her bireyin beden kütle indeksi metabolizmaya göre farklılık gösterir. Sindirim sisteminin yapısına uygun yiyecek ve içeceklerin tercih edilmesi etkili olacaktır.

Obezite cerrahi operasyonları sonrasında elde edilen kilo kaybının korunması için uygun şartlarda planlamalar yapılır. Bireylerin vücut ağırlıkları ve kas yapısına göre çeşitli programlar hazırlanır. Spor, yürüyüş ve çeşitli egzersiz programları ile obezite cerrahisi sonrası kilo almamak mümkündür.

 

Leave a comment