Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Peptit Kolajen Nedir

Peptit Kolajen Nedir
Peptit Kolajen Nedir
Peptit Kolajen Nedir

Peptit Kolajen Nedir

Peptit kolajen nedir enzimatik reaksiyonlardan geçerek kolojenez enzimi tarafından parçalanan kolajen midede daha kolay sindirilir. Parçalanarak küçük moleküller haline gelen kolajenlere Hidrolize kolajen diğer bir adıyla da Kolajen Peptit’dir.

Sindirilebilecek kadar küçültülmüş peptit kolojenler mideden bağırsaklara daha hızlı geçer.

Peptit Kolajen Ne İşe Yarar?

  • Yara iyileşmesi
  • Cilt problemleri
  • Eklem/kıkırdak/kemik/kas problemleri
  • Kalp sağlığı koruyucu
  • Unutkanlık
  • Konsantrasyon problemleri gibi

Vücutta birçok akut ve kronik durumlarda etkilidir.

Peptit kolojen nedir gençlik yıllarında kolojen üretimi daha çok olduğundan depolanması da daha fazladır. Buda cildin daha sağlıklı ve sıkı görünmesini sağlar. Vücudumuzun kolojen üretimi 20’li yaşlardan sonra azalmaktadır.Yaş ilerledikçe vücudun kolojen üretimi yavaşladığından ciltte sarkmalar,vücutta çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaktadır.Bazı hormonlar,kötü beslenme alışkanlıkları,ultraviyole ışınlara ve çevre kirliği gibi dış etkenlere maruz kalmak yaşlanmayı hızlandırmaktadır.

 Peptit kolojenin etkileri ne zaman ortaya çıkar?

Peptit kolojenin asıl etkileri büyük moleküllü proteinlerin daha küçük molekül peptitlere parçalanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Kolajen genç ya da yaşlı herkes için yağsız kas kütlesini kaybını önleyen bir protein bileşenidir. İyi hazırlanmış bir rutin egzersiz ve diyet programı ile beraber kolojen kas kütlesini arttırarak yağ kütlesini azaltmaktadır. İnsanlar günlük diyetine kolajen ekleyerek ciltteki nem ve esneklik kaybını dengelemiş olur.

Peptit kolajen nedir cilt için faydalı olmasının yanı sıra tepeden tırnağa tüm vücut için olmazsa olmaz bir protein çeşididir. Bağ dokumuzu oluşturan tendon, eklem, tırnaklar, kemikler, sinir sistemimiz kalp ve damar yapılarımız gibi hemen hemen her organın yapısında bulunur. Genç yaşlarda vücut tarafından üretilen kolajen peptitler yaşın ilerlemesi ile değil sağlıksız beslenme, vitamin eksikleri, stres gibi nedenlerle daha az üretilen kolejenler alınan besinler ile tamamlanır.

Egzersiz yapmak kolojen yapımına destek olduğundan düzenli egzersiz yapmak çok etkilidir. Sağlıklı ve dengeli beslenerek protein, vitamin ve mineraller gıdalardan alınabilir. Peptit kolajen nedir? kapsamında Cildi kolajen yıkımından korumak için; Güneşten korunmak, sigarayı bırakmak, düzenli ve yeterince uyumak, şeker ve rafine ürünler tüketmemek gerekir. Kemik suyu, yumurta, balık gibi yiyeceklerle bu konuda en ideal besinlerdir. Kolojen üretimini artırmanın en etkili yollarından biride A vitamini C vitamini içeren besinler tüketmektedir. Sağlıklı kalmak için kaliteli beslenmek yaşam tarzını değiştirmek en etkili yoldur.

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu