Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

TEKRAR KİLO ALIR MIYIM?

Obezite Cerrahisinden Sonra Kaç Kilo Verilir?

TEKRAR KİLO ALIR MIYIM?

Bariatrik cerrahi sonrası kilo veren kişilerin en büyük korkusu tekrar kilo alır mıyım oluyor kilo alma nedenleri araştırıldıktan sonra bunun için gerekli önlem alınması gerekiyor. Özellikle sağlıksız yağları içeren besinlerden uzak durmak gerektiğini çoğumuz biliyoruz. Hayvansal yağlardan sık beslenmek özellikle uzak durulması sağlık açısından gereklidir. Kilo alma nedenleri araştırılırken aynı zamanda verilen kiloların tekrar geri alınmaması için yapılması gereken bazı gıda takviyeleri tüketilebilir. Vücudun özellikle direncini toplaması için protein içerikli ürünler tavsiye ediliyor.

Kilo vermiş olan kişilerin bu proteinli gıdaları tüketmesi vücudunda hem enerji depolamasını yükseltirken aynı zamanda verilmiş olan kiloları tekrar geri alma konusunda engelliyor. Bu ürünlerin en büyük özelliği aslında kişilerin tok tuttuğu biliniyor.

Protein İçerikli Ürünler Nelerdir?

Protein vücudun ihtiyacı olan bir besin öğesidir. Özellikle yüksek proteinli besinlerin vücuda alınması vücudun daha hızlı toparlanması konusunda fayda sağlıyor. Bilindiği gibi spor salonlarında ve spor yapan kişiler özellikle protein desteği almaktadır. Alınmış olan besinlerin içerisinde bulunan protein yeterli olmadığı durumda kişilerin toz şeklinde ve bakanlık onaylı olarak takviye edici gıdalar sunuluyor. Bu ürünlerin en büyük özelliği hem kolay tüketimi hem sindirimi rahatlatması hem de kişinin protein ihtiyacını fazlasıyla görmesidir.

Takviye edici beslenme ürünleri

Son zamanların en popüler protein içerikli ürünleri ise şöyle;

  • Muz aromalı profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Kahve aromalı profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Çilek aromalı profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Limon aromalı profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Et suyu aromalı profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Çikolata aromalı profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Aromasız profiber – toz formda yüksek proteinli içecek
  • Yüksek lifli toz karışım
  • Kolajen içerikli multivitamin içeceği
  • Vitamin-mineral içeceği ve tableti

Saymış olduğumuz ürünleri özellikle kilo alıp sonradan tekrar kilo almak istemeyenlerin yani tekrar kilo alır mıyım diye sorun yaşamak istemiyorsanız bu ürünleri tüketmeniz faydalı olabilecektir. Bu ürünlerin en büyük özelliği kolajen içermesidir.

Kolajen Ve Proteinli Gıdaların Özelliği Nedir

Bilindiği gibi vücudu yenileme özelliği olan kolajen, genç ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak için kullanılan bir besin maddesi olarak ifade edilebilir. Çoğu kişi farkında olmadan kolajen desteği alırken bazı kişiler bilinçli olarak kolajen desteği alabilmektedir. Kolajen, vücudu sağlıklı beslenme anlamında kullanılmaktadır toz şeklinde tüketilebilen kolajen desteği; Tekrar kilo alır mıyım? Sorunu için kolajen içeren proteinler resmen bize çare oluyor. Bu takviyeler ayrıca kas yapınızı güçlendirir.

Leave a comment