Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanımı

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanımı 
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanımı 
Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanımı

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yüksek Proteinli Ürünlerin Kullanımı

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Yüksek Proteinli Ürün Kullanmanın Faydaları

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanımı, vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesinde önemli rol oynamaktadır. İhtiyaç açığı protein miktarı karşılanarak mide ameliyatından beklenen olumlu sonucun alınması sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında yüksek proteinin sağlayacağı diğer faydalar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Ameliyatın ardından oluşan yaraların hızlı ve sorunsuz şekilde iyileşmesini sağlar.
  • Ameliyat öncesinde ya da sırasında bozulan hormonların yeniden oluşmasını sağlamaktadır.
  • Vücutta olması gereken enzimlerin ve bağışıklık sistemlerinde ki antikorların oluşmasına yardımcı olmaktadır.
  • Vücuttaki kasların erimesini engelleyip yerine yağların yakılmasını sağlar.
  • Doğal metabolizmanın yapısını korumada destek olmaktadır.
  • Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanımı ile birlikte yemek öğünleri arasında ortaya çıkan açlık hissini ortadan kaldırır.
  • Sindirim sisteminin yavaş çalışmasını sağlayarak hızlı acıkmanın önüne geçer.

Tüp mide ameliyatının başarı ile sonuçlanması ve uzun süre herhangi bir sorun yaşanmamasındaki ana etken yüksek proteinli ürünlerin kullanılmasıdır.

Yüksek Protein Nelerde Alınır?

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanımı konusunda vücudun ihtiyaç duymuş olduğu miktarın karşılanması gerekmektedir. İlk olarak bu protein doğal gıda ve besin maddelerinde karşılanmaktadır. Ancak yetersiz kalması halinde protein miktarı artırılmış besin ve aynı şekildeki içecekler takviye olarak kullanılmaktadır.

Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek proteinli ürünlerin kullanımı ile ilgili karar, vücudun ihtiyaç analizini yapan doktorlar tarafından verilmektedir. Doktor proteinin hangi besin kaynağından alınacağını belirlediği gibi ne kadar süre içerisinde alınması gerektiğini de belirtir. Yoksa keyfi protein alımları ya vücudun tam olarak ihtiyacını karşılamaz ya da vücudun ihtiyacından fazla olarak alınmaktadır. İki sonuçta ameliyat sonrası istenmeyen kötü sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu