Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Olur

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Olur
Tüp Mide Ameliyatını Kimler Olur
Tüp Mide Ameliyatını Kimler Olur

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Olur

Tüp mide ameliyatını kimler olur zorlu bir süreç olan mide küçültme ameliyatı sürekli kilo alıp verme döngüsü yaşayan, diyet ve spor yaptığı halde kilo veremeyen aşırı şişman olan hastalar için ilk tercih edilen bir beslenme yöntemidir. Mide küçültme ameliyatında midenin yarısı alınacağından ameliyat öncesinde hasta ile tüm detaylar görüşülüp hastanın beklentileri sorgulanmalı, hastaya ameliyat ile ilgili tüm süreç anlatılarak hasta bilgilendirilmelidir.

Hastanın genel sağlık kontrollerinin tamamlanmasından sonra yapılacak operasyona karar verilmelidir. Doktor aynı zamanda hastanın genel durumuyla ilgili kontrollerinde ameliyat sonucunda oluşabilecek hasarı önlemek için bireyin beslenmesini yüksek proteinli vitamin ve mineral kullanımını önermelidir.

Tüp mide ameliyatını kimler olur? Hastaların iştahları baskılandığından az yemekle doyum sağlanmaktadır, buda yemek öğünleri arasında ortaya çıkan açlık hissini de ortadan kalmasını sağlar. Hasta tüp mide ameliyatı olduktan sonra beslenme tamamen kişileştirilip yüksek proteinli ürünler ile de desteklenmektedir. Tüp mide ameliyatı sonrası yüksek protein ürün kullanımı ile ilgili kararı sadece vücudun ihtiyaç analizini yapan doktorlar tarafından verilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Beslenmenin Önemi

Tüp mide ameliyatını kimler olur? Mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme cerrahi operasyon sonra yara iyileşmelerinde önemli bir yere sahiptir. Operasyon sonrası hastalarda başta kanama olmak üzere birçok sorun ile karşılaşılabileceğinden istenen başarı elde edilememektedir. Hastaların protein kullanım süresi doktorlar tarafından belirlenmelidir ve bu şekilde hastanın takviye kullanım süresini doktor uzatabilir ya da kısaltabilmektedir.

Tüp mide ameliyatını kimler olur? tüp mide ameliyatı ile hastalar midede iştah hormonunun salındığı fundus bölgesi de dâhil olmak üzere yaklaşık % 80 ‘i alınarak az yiyerek doyma hissi yaşayabilir ve ideal vücut ağırlığına ve sağlığa kısa sürede kavuşabilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

  • İleri derecede obezite hastası olan kişilere
  • Kitle endeksi 35-40 arası ve üstü olan kişilere yapılmaktadır.
  • Obezite yandaş hastalığı bulunan 18 yaş üstü yetişkinler.

 

***Tüp mide ameliyatı ergenlik dönemine girmeyen gençlere ve ileri yaşta olan ameliyat olmanın risk taşıyacağı hastalara yapılamamaktadır.

Tüp mide ameliyatı Obeziteye mücadele eden birçok obezite eşlikçisi hastalığı bulunan kişilerin tedavi edilmesinde kullanılan son derece etkili cerrahi bir operasyondur. Tüp mide ameliyatında doktorun tavsiyesine uyulduğu sürece ilk aydan itibaren kilo vermeye başlanmaktadır.

 

Leave a comment

Son Eklenen Yazılar

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin barifit kullananlar barifit multivitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein takviyesi zararlı mı protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası hangi vitamin tüp mide ameliyatı sonrası ilaç kullanımı tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu