Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide ile Mide Botoksu Arasındaki Farklar

Obezite Cerrahisi İle Verilen Kilolar Geri Alınır Mı? Cerrahi Sonrasında Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Tüp Mide ile Mide Botoksu Arasındaki Farklar

Vücuttaki yağın azaltılmasına yardımcı olmak için çeşitli farklı prosedürler ve tedaviler mevcuttur. Bunlardan biri, toksinlerin midesini dekontamine etmeye ve birikmeye yardımcı olan cerrahi olmayan bir prosedür olan tüp midedir. Bu, uygun sindirime yardımcı olabilir ve genel olarak daha sağlıklı bir mideyi destekleyebilir. Buna karşılık, mide botoksu, yağın azaltılmasına ve kas tonusunun iyileştirilmesine yardımcı olan minimal invaziv bir prosedürdür.

Prosedür, mide kaslarına enjekte edilen, kasları gevşetmeye ve karın çevresindeki kasların hareketini kısıtlamaya yardımcı olan bir dizi enjeksiyon içerir. Her iki prosedürün de kendi yararları olsa da, tüp mide ameliyatı daha hızlı etkin sonuçlara sahiptir, ancak sonuçlar mide botoksundan sonra daha hızlı iyileşme süresi olma eğilimindedir. Genel olarak, her iki prosedür de vücuttaki yağı azaltmanın ve genel olarak daha sağlığı teşvik etmenin etkili yollarıdır.

Tüp Mide ile Botoks İşleminin Karşılaştırılması

İstenmeyen kilolardan kurtulmak söz konusu olduğunda sıklıkla kullanılan iki ana yöntem vardır. Tüp mide ve mide botoksu işlemidir. Her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle karar vermeden önce bunları karşılaştırmak önemlidir. Bununla birlikte, bilmeniz gereken iki prosedür arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

İki Yöntem Arasındaki En Önemli Fark

Her prosedürün yararları ve dezavantajları söz konusu olduğunda, hem tüp mide hem de mide botoksunun avantajları ve dezavantajları vardır. Sadece genel olarak iki operasyon arasındaki farkları listeliyoruz.

Mide botoksu, daha hızlı kilo verdirir ve uygulaması daha kolaydır. İkinci bir endoskopiye gerek olmadan uygulanır. Gas, mide ağrısı ve kramp gibi olumsuz yan etkiler oluşmaz. Fiyat ve süre olarak mide botoksu daha avantajlıdır. Mide botoksunda hasta, aynı gün içinde normal hayatına geri dönebilir.

Tüp mide ameliyatı, vermesi gereken kilo miktarı fazla olan kişiler için ideal bir yöntemdir. Midenin alınan parçası açlık hormonu olarak bilinen “Ghrelin” hormonunun salgılandığı “Fundus” bölgesini de içerdiği için açlık hormonu salınımını azaltır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Kalıcı olan bu yöntem ile uzun vadeli sonuçlar elde edilebilir. Tüp mide ameliyatı sonrasında obeziteye bağlı yandaş hastalıkların birçoğunun iyileşmesi de mümkündür.

 

Leave a comment