Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm

Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm
Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm
Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm

Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm

Tüp mide sonrası kabızlık sorununa çözüm doğal yöntemler ile mümkünken işe yarayan farklı alternatifler de vardır. Tüp mide ameliyatı olan kişilerin en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de kabızlıktır. Bu sorunun temel nedeni lifli gıdalar ve takviyeler almamaktır. Buna ek olarak tabii yeteri kadar su tüketmemektir. Su içmenin, hareket etmenin tabi ki her zaman olduğu gibi tüp mide ameliyatı sonrasında da kabızlık problemlerini ortadan kaldırdığı söylenebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kabız Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Tüp mide sonrası kabızlık sorununa çözüm bulmak ve kısa sürede bu problemi ortadan kaldırmak hastalar için oldukça önemlidir. Tüp mide ameliyatı olan kişiler kabızlık sorunuyla karşılaşmamak için püreli yiyeceklere geçilen dönemde lifli yüksek proteinli ürünler kullanabilirler. Bu sayede tüp mide ameliyatı sonrasında kabızlık sorunu hiçbir şekilde yaşanmaz. Kabızlık sorunu yaşanmadığı zaman daha verimli bir şekilde kilo verilir.

Tüp mide sonrası kabızlık sorununa çözüm elbette vardır. Bu çözüm tabi ki lifli ürünler kullanarak geçer. Lifli ürünler kullanılmadığı zaman ne yapılırsa yapılsın kabızlık şikâyeti hiçbir şekilde düzene girmez. Düzene girilmediği zaman yeniden ilaç kullanımına başlayarak hasta daha zor bir sürece girer. Eğer tüp mide ameliyatı sonrasında üç günü geçen kabızlık problemi varsa kesinlikle bir sorun oluşmuştur. Zaten tüp mide ameliyatı farklı bir sürecin içine girilmesine sağlarken kabızlık problemi ile de uğraşmak oldukça yıpratıcıdır. Bu nedenle lifli destek ürünleri kullanımı yapılmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kabızlığa Çözüm

Tüp mide sonrası kabızlığa çözüm bulmak isteyen herkes lifli besinler almalıdır. Lifli besinler her zaman olduğu gibi bağırsakların çalışmasını kolaylaştırırken düzene de sokar. Bu şekilde işleyen bağırsak sisteminde asla kabızlık sorunları oluşmaz. Kabızlık sorunları yaşamamak için ameliyat sonrasında bol sıvı almak düzenli olarak spor yapmak ve hareketli bir yaşam sürmek de etkilidir. Sürekli oturmak kişinin yediklerini sindirmemesini ve bağırsak sisteminde tembelliğe neden olmaktadır. Yüksek lif içen proteinli ürünler kullanmak tüm kabızlık problemini en iyi şekilde ortadan kaldırır. Tüp mide ameliyatı sonrasında bu sayede asla kabızlık problemi oluşmaz.

Leave a comment