Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm

Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm
Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm
Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm

Tüp Mide Sonrası Kabızlık Sorununa Çözüm

Tüp mide sonrası kabızlık sorununa çözüm doğal yöntemler ile mümkünken işe yarayan farklı alternatifler de vardır. Tüp mide ameliyatı olan kişilerin en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de kabızlıktır. Bu sorunun temel nedeni lifli gıdalar ve takviyeler almamaktır. Buna ek olarak tabii yeteri kadar su tüketmemektir. Su içmenin, hareket etmenin tabi ki her zaman olduğu gibi tüp mide ameliyatı sonrasında da kabızlık problemlerini ortadan kaldırdığı söylenebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kabız Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Tüp mide sonrası kabızlık sorununa çözüm bulmak ve kısa sürede bu problemi ortadan kaldırmak hastalar için oldukça önemlidir. Tüp mide ameliyatı olan kişiler kabızlık sorunuyla karşılaşmamak için püreli yiyeceklere geçilen dönemde lifli yüksek proteinli ürünler kullanabilirler. Bu sayede tüp mide ameliyatı sonrasında kabızlık sorunu hiçbir şekilde yaşanmaz. Kabızlık sorunu yaşanmadığı zaman daha verimli bir şekilde kilo verilir.

Tüp mide sonrası kabızlık sorununa çözüm elbette vardır. Bu çözüm tabi ki lifli ürünler kullanarak geçer. Lifli ürünler kullanılmadığı zaman ne yapılırsa yapılsın kabızlık şikâyeti hiçbir şekilde düzene girmez. Düzene girilmediği zaman yeniden ilaç kullanımına başlayarak hasta daha zor bir sürece girer. Eğer tüp mide ameliyatı sonrasında üç günü geçen kabızlık problemi varsa kesinlikle bir sorun oluşmuştur. Zaten tüp mide ameliyatı farklı bir sürecin içine girilmesine sağlarken kabızlık problemi ile de uğraşmak oldukça yıpratıcıdır. Bu nedenle lifli destek ürünleri kullanımı yapılmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kabızlığa Çözüm

Tüp mide sonrası kabızlığa çözüm bulmak isteyen herkes lifli besinler almalıdır. Lifli besinler her zaman olduğu gibi bağırsakların çalışmasını kolaylaştırırken düzene de sokar. Bu şekilde işleyen bağırsak sisteminde asla kabızlık sorunları oluşmaz. Kabızlık sorunları yaşamamak için ameliyat sonrasında bol sıvı almak düzenli olarak spor yapmak ve hareketli bir yaşam sürmek de etkilidir. Sürekli oturmak kişinin yediklerini sindirmemesini ve bağırsak sisteminde tembelliğe neden olmaktadır. Yüksek lif içen proteinli ürünler kullanmak tüm kabızlık problemini en iyi şekilde ortadan kaldırır. Tüp mide ameliyatı sonrasında bu sayede asla kabızlık problemi oluşmaz.

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu