Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Kolajen Kullanımının Faydaları

Tüp Mide Sonrası Kolajen Kullanımının Faydaları

Tüp mide sonrası kolajen kullanımının faydaları oldukça fazladır. Çünkü kolajen vücuttaki birçok yapı üzerinde etkilidir. Son derece önemli olan bu protein çeşidi cilde canlılık ve sağlık kazandırır. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı olan bir iksir niteliğindedir. Saçlara, kemiğe, kıkırdaklara ve cildin dokusuna önemli derecede fayda sağlar. İnsan vücudunda bulunan proteinlerin yaklaşık dörtte biri hayvan ya da insan bağ dokusundaki ana bileşenlerinden oluşan proteinlerdir. Kolajenlerin vücuda ve cilde birçok faydalı işlevi vardır. Bu nedenle kolajen kullanarak daha sağlıklı ve canlı bir vücuda sahip olunabilir. Son derece olumlu işlevlere sahip olan kolajenlerin kullanımı kemikleri güçlendirirken eklem ve kaslarda oluşan ağrılarda iyileştirir. Bunun sonucunda daha sağlıklı bir vücuda sahip olunur. Hatta son zamanlarda güzellik malzemelerin içerisinde de kolajen eklemeleri yapılmıştır çünkü kolajenler cilt yapısına canlılık ve esneklik kazandırır.

Obezite Cerrahi Sonrasında Kolajen Kullanımı

Tüp mide sonrası kolajen kullanımının faydaları Obezite cerrahisinde sağlıklı bir şekilde kilo vermek çok önemlidir. Tüp mide sonrasında çok az beslenildiği için vücutta protein ve kalsiyum kaybı yaşanabilir. Kas kaybı ve ciltte sarkmalar da verilen kilolar sonucunda ortaya çıkabilir. Bu nedenle kolajen ürünler kullanmakta fayda vardır. Çünkü kollajenler de kemik suyu, et suyu, A vitamini, balık, kırmızı et, C vitamini, çinko ve daha birçok faydalı değerler bulunmaktadır. Bu değerlerin kolajen ürünleri sayesinde alınmasıyla daha sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Tüp Mide Sonrası Kolajen Kullanımının Sindirim Sistemine Faydaları

Tüp mide sonrası kolajen kullanımının faydaları sindirim sistemi üstünde de oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Sindirim sistemi sayesinde düzenli bir şekilde kilo verilir. Kolajenler sindirim sistemini destekler. Cilde faydalı olduğunun yanı sıra vücuttaki yağların azalmasında da kolajenlerin payı büyüktür. Vücuttaki yağlar azaldığı için kalp krizi, damar tıkanıklığı ve çeşitli hastalıklar ortadan kalkar. Tüp mide sonrasında kolajen kullanımı cilt açısından da tehlikeli olan birçok hastalığı ortadan kaldırır. Obezite cerrahı ameliyatlarından sonra ideal kiloya dönme sürecinde cildin ve vücudun görüntüsünde sorunlar yaşamamak adına kolajen kullanımı önerilmektedir.

Leave a comment