Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Kolajen Takviyesi 

Tüp Mide Sonrası Kolajen Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Kolajen Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Kolajen Takviyesi

Tüp Mide Sonrası Kolajen Takviyesi

Tüp mide sonrası kolajen takviyesi ile vücudun dengesi sağlanarak operasyonun başarılı şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır. Tüp mide sonrası hastalar daha az gıda ile doyum noktasına ulaştığı için vücudun dengesini sağlama konusunda kolajen açığı ile karşılaşırlar. Kolajen vücutta kemi yapısında başlamak üzere cilde kadar birçok faydası bulunmaktadır. Vücutta operasyon sonrasında kolajen açığı olması durumunda kilo verirken fiziki ve sağlık açısından birçok sorun ortaya çıkmaktadır.

Operasyon Sonrasında Kolajen Takviyesinin Sağladığı Yararlar

Tüp mide sonrası kolajen takviyesi kullanmak kilo verme süreci içerisinde ortaya çıkabilecek sorunları en başta önlemektedir. Böylece hastalar kolay ve istedikleri şekilde kilo vermekte, bekledikleri sonuca etkili olarak ulaşmaktadır. Tüp mide operasyonunun ardından hastaların kolajen takviyesi alması ile birlikte;

  • Kilo vermeye bağlı olarak ortaya çıkabilecek olan eklem ağrıları ortadan kalkmaktadır.
  • Kilo verme süreci içerisinde yağların atılması esnasında kemik erimelerinin ortaya çıkmasını engellemektedir.
  • Kilo verme sonunda fiziki görünüm ve kuvvet dengesini sağlamak için kas yapısının korumakta, kasların dolmasını sağlayarak daha kuvvetli olmasına yardım etmektedir.
  • Tüp mide sonrası kolajen takviyesi ciltlerin eski görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. fazla kilo nedeni ile esneyen ve genişleyen cilt, atında bulunan yağların atılması ile kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır. Kolajen cilde eski gerginliğini vererek daha düzgün bir görünüm sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Böylece kolajen kullanımı kilo verme sonunda tüm beklentilerin karşılanmasına doğrudan ya da dolaylı olarak destek olmaktadır.

Ne Kadar Kolajen?

Tüp mide sonrası kolajen takviyesi ne kadar olacağı konusundan operasyon sonrasında uzman doktorların yapacağı tahlil ve testler belirleyici olmaktadır. yapılan tetkikler sonucunda hastanın ne zaman kolajen takviyesine başlayacağı ve ne kadar süre kullanması gerektiği uzmanlarca belirlenmektedir.

Vücutta kolajen eksikliğinin neden olduğu sorunlar gibi fazla miktarda bulunan kolajen de hastalıkları tetiklemektedir. Tüp mide sonrası kolajen takviyesi bu kapsamda dikkat edilmesi gereken bir konuyu kapsamaktadır. Tüp mide ile kilo verirken aynı zamanda sağlıklı kalmak için kolajen tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. bu bağlamda uzman doktorların tavsiyeleri aksatılmadan eksiksiz bir şekilde uygulanmalıdır.

 

 

Leave a comment