Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Protein Takviyesi 

Tüp Mide Sonrası Protein Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Protein Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Protein Takviyesi

Tüp Mide Sonrası Protein Takviyesi

Tüp mide sonrası protein takviyesi operasyonun kısa süre içerisinde etkisini göstermesi ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi konusunda önemli rol oynamaktadır. Yarısı kesilerek çıkarıldıktan sonra hacmi küçülen mideye gıda alımı azalmaktadır. Bu nedenle vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarı yetersiz gelmektedir. Operasyon sonrasında başlayan sıvı beslenme dönemin alınacak protein takviyesi ile vücudun ihtiyacı karşılanacak ve sistemlerin daha düzgün ve aktif çalışması sağlanacaktır.

Tüp Mide Sonrası Protein Takviyesi Nasıl Olmalıdır?

Tüp mide sonrası protein takviyesi uygulayacak olan hastalar kesinlikle uzman doktorların kontrolüne girmelidir. Hastanın vücudunun ihtiyacını belirleyen tetkikler sonucunda alınacak miktar uzman doktor tarafından belirlenmektedir. Genel olarak operasyonun ilk 1 ayı içerisinde vücuda ihtiyaçların tam olarak karşılanması için güne en az 15 gram kadar protein alımı yapılmalıdır. Hastanın beslenme dönemi dikkate alınarak bu takviye protein tozları tarafından karşılanmaktadır.

Tüp mide sonrası protein takviyesi aşamasında hastalar uzman kontrolü altında karbon hidrat tüketimine dikkat etmelidir. Karbon hidrat seviyesi protein miktarını kesinlikle geçmemelidir. Bu nedenle diyet uzmanlarının hastanın genel durumunu gözeterek hazırlamış olduğu beslenme programı eksiksiz şekilde uygulanmalıdır.

Protein Takviyesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp mide sonrası protein takviyesi  kullanırken hastanın operasyonu destekleyici takviye kullanmaya özen göstermesi gerekmektedir. Bu kapsamda hastalar beslenme dönemi içerisinde alacağı protein takviyesi içeriğine dikkat etmelidir. Bunun için tüketim esnasında;

  • Takviyenin içeriği olarak en az 14 gram en fazla ise 25 gram arasında protein içermesi gerekmektedir.
  • 150’den az 250’den fazla içerisinde kalori bulunmamalıdır.
  • İçerisindeki şeker ve yağ oranı kesinlikle 5 gramdan daha az miktarda olmalıdır.
  • İçerik itibariyle katkı, koruyucu, yabancı bileşen kesinlikle içermemelidir.

Tüp mide sonrası protein takviyesi bu dikkat üzerine kullanıldığı zamanlarda faydalı olmaktadır. aksi halde hastalar operasyon sonrasında kaçak ve kanama başta olmak üzere birçok sorun ile karşılaşmakta, istenen başarı elde edilememektedir. Hastaların operasyonun bitimi ile başlayıp ne kadar süre protein takviyesi alacağı doktorlar tarafından belirlenmektedir. Uzmanların gerekli gördüğü hallede protein takviyesi kullanım süresi uzatılabilir ya da daha kısa tutulabilir.

 

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu