Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi

Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi

Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi hastanın besin ihtiyacının tam olarak karşılanması için gereklidir. Tüp mide ile hasanın midesinin yarısı kesilip çıkarılmakta ve hacmi küçülmektedir. Mide küçüldüğünden dolayı daha az gıda alımı olacak ve hastanın vücudun dengesinin sağlanması için gerekli olan besin değerlerinin alınması azalacaktır. Bu durumda hastalar vücut fonksiyonlarının tam çalışmasını sağlamak için vitamin takviyesini kullanmaktadır.

Tüp Mide Operasyonu Sonrasında Vitamin Takviyesine Başlamak

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi her zaman tercih edilmeye bilir. Operasyon sonrasında hastaların hepsi aynı reaksiyonu göstermediğinden dolayı vitamin takviyesi zamanı e miktarı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle vitamin takviyesi alınması için kesinlikle uzman doktorların kontrolü ve aynı zamanda tavsiyesi önemlidir. Tüp mide operasyonu geçiren hastaların genel olarak alması gereken vitamin takviyeleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • B1 vitamini yani tiamin,
  • B2 vitamini,
  • B12 vitamini,
  • D vitamini,

Vitamin takviyesinin dışında operasyon sonrasında alınması gereken diğer destek takviyeler şu şekilde sıralanır;

  • Kalsiyum desteği,
  • Demir takviyesidir.

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi konusunda son karar uzmanlar tarafından verilmektedir. Hastalar düzenli şekilde uygun olarak vitamin takviyelerini kullanma ile tüp mide operasyonunda istedikleri başarılı sonuca ulaşmaktadır.

Hangi Hastaya Hangi Vitamin?

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi konusunda hastaların doğru vitamini istenen zamanda ve doğru ölçüde kullanması gerekmektedir. bu bağlamda hastanın boyu, kilosu, yaşı ve genel açıdan sağlık durumu dikkate alınmaktadır. Yapılan testler sonucunda hastalara doğru vitamin desteği sağlanması sonucunda kilo verme hem hızlanmakta hem de kontrollü bir şekilde ilerlemektedir.

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi ne kadar süre devam edeceği yine uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir. Hastaların operasyon sonunda vücutlarında vitamin eksikliği ne kadar çok soruna neden oluyor ise, fazla miktarda bulunan vitaminde sorunlara yol açmaktadır. Bazı vitaminler suda erirken bazıları yağda erimekte, bazı vitaminler vücutta depolanırken bazı vitaminler ise direk olarak atılmaktadır. Bu nedenle uzmanlar hastanın operasyon sonrasında genel sağlık durumu ile bağlantılı vitaminler önermektedir. Böylece verilen kiloların yeniden hızlı ve kontrolsüz bir şekilde alınmasının önüne geçilmektedir.

 

 

 

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu