Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi

Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi
Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi

Tüp Mide Sonrası Vitamin Takviyesi

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi hastanın besin ihtiyacının tam olarak karşılanması için gereklidir. Tüp mide ile hasanın midesinin yarısı kesilip çıkarılmakta ve hacmi küçülmektedir. Mide küçüldüğünden dolayı daha az gıda alımı olacak ve hastanın vücudun dengesinin sağlanması için gerekli olan besin değerlerinin alınması azalacaktır. Bu durumda hastalar vücut fonksiyonlarının tam çalışmasını sağlamak için vitamin takviyesini kullanmaktadır.

Tüp Mide Operasyonu Sonrasında Vitamin Takviyesine Başlamak

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi her zaman tercih edilmeye bilir. Operasyon sonrasında hastaların hepsi aynı reaksiyonu göstermediğinden dolayı vitamin takviyesi zamanı e miktarı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle vitamin takviyesi alınması için kesinlikle uzman doktorların kontrolü ve aynı zamanda tavsiyesi önemlidir. Tüp mide operasyonu geçiren hastaların genel olarak alması gereken vitamin takviyeleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • B1 vitamini yani tiamin,
  • B2 vitamini,
  • B12 vitamini,
  • D vitamini,

Vitamin takviyesinin dışında operasyon sonrasında alınması gereken diğer destek takviyeler şu şekilde sıralanır;

  • Kalsiyum desteği,
  • Demir takviyesidir.

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi konusunda son karar uzmanlar tarafından verilmektedir. Hastalar düzenli şekilde uygun olarak vitamin takviyelerini kullanma ile tüp mide operasyonunda istedikleri başarılı sonuca ulaşmaktadır.

Hangi Hastaya Hangi Vitamin?

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi konusunda hastaların doğru vitamini istenen zamanda ve doğru ölçüde kullanması gerekmektedir. bu bağlamda hastanın boyu, kilosu, yaşı ve genel açıdan sağlık durumu dikkate alınmaktadır. Yapılan testler sonucunda hastalara doğru vitamin desteği sağlanması sonucunda kilo verme hem hızlanmakta hem de kontrollü bir şekilde ilerlemektedir.

Tüp mide sonrası vitamin takviyesi ne kadar süre devam edeceği yine uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir. Hastaların operasyon sonunda vücutlarında vitamin eksikliği ne kadar çok soruna neden oluyor ise, fazla miktarda bulunan vitaminde sorunlara yol açmaktadır. Bazı vitaminler suda erirken bazıları yağda erimekte, bazı vitaminler vücutta depolanırken bazı vitaminler ise direk olarak atılmaktadır. Bu nedenle uzmanlar hastanın operasyon sonrasında genel sağlık durumu ile bağlantılı vitaminler önermektedir. Böylece verilen kiloların yeniden hızlı ve kontrolsüz bir şekilde alınmasının önüne geçilmektedir.

 

 

 

 

Leave a comment