Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Midelilerin Sıkça Sorduğu Sorular

Tüp Midelilerin Sıkça Sorduğu Sorular

Tüp Midelilerin Sıkça Sorduğu Sorular

Tüp midelilerin sıkça sorduğu sorular genellikle ameliyat sonrasındaki sürece yöneliktir. Ameliyat sonrasında gündelik hayata ne zaman dönüşeceği? Beslenme sürecin nasıl olacağı, kontrollerin sıklığı, tüp mide ameliyatı sonrasında midenin yeniden büyüme ihtimalinin olup olmadığı ve verilen kilolar sonrasında vücutta sarkma olup olacağı en çok merak edilen konular arasındadır. Bu soruların cevaplarının ameliyat öncesinde iyi bilinmesi, sürece uyum konusunda sorun yaşanmaması adını büyük önem teşkil eder.

Vücut kitle indeksi 35’in üzerinde olan kişiler bu ameliyatla midenin 3/4 lük kısmını aldırırlar. Son derce ciddi bir sürece girerler fakat ameliyat karnında 4 adet delik ile yapılacağı için işlem son derece konforludur. Obezite cerrahi ameliyatları gelişen teknolojiyle birlikte son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün ayağa kalkarak sıvı beslenme sürecine geçebilir. Beslenme sürecinin nasıl olacağına dair söylenmesi gereken en önemli detaylar doktor tarafından belirtilecektir.

Tüp Mide Ameliyatında Kaç Kilo Verilir?

Tüp midelilerin sıkça sorduğu sorular arasına bu ameliyatla kaç kilo verileceğidir. Ameliyat sonrasında ciddi rakamlarda kilo veren hastalar vardır. Bu ameliyat sonrasında kilo vermeyen hasta yoktur. Kısa sürede sağlıklı bir şekilde çok kilo vermenin en etkili yöntemi tüp mide ameliyatı olduğu için hastanın ameliyat sonrasında gösterdiği çabada ameliyatın etkisini artırır. Eğer ameliyat sonrasında beslenme yanlışları yapılırsa, yeterli miktarda protein, kalsiyum, mineral ve vitamin alınmazsa sağlık sorunları yaşanabilir. Sağlık sorunlarıyla mücadele etmek kilo verme sürecini zorlaştıracaktır. Bu nedenle ameliyat sonrasında protein tozu kullanmak, spor yapmak ve doktor önerilerine uymak ideal kiloya kavuşmayı hızlandırır.

Tüp Mide Sonrasında İdeal Kiloya Ulaşmak Ve Kilo Kontrolü Yapmak

Tüp midelilerin sıkça sorduğu sorular arasına kilo verdikten sonra kilo kontrolünün nasıl yapılacağına dairdir. Ameliyat sonrasında ideal kiloya ulaştıktan sonra besinleri sağlıklı-sağlıksız şekilde değerlendirerek yemek oldukça faydalıdır. Ayrıca besinlerin kalori miktarını hesaplamak, alınan kalori, yakılan kalori denkliğini hesaplamak ile kilo kontrolü yapmak mümkündür. Bunlara ek olarak protein tozu kullanmak tokluk hissi vereceği için yemek yeme alışkanlığının eski haline dönmesini engeller.

Leave a comment