Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Yüksek Protein Diyeti

Yüksek Protein Diyeti
Yüksek Protein Diyeti

Yüksek Protein Diyeti

Yüksek protein diyeti içerisinde hiçbir şekilde  karbonhidrat ve şeker barındırmayan, sadece protein ağırlıklı beslenmeye dayanan bir diyet türüdür. Yüksek miktarda protein kullanılması ile diyet esnasında metabolizma hızlı bir şekilde çalışarak besinler vücuttan hızlı şekilde atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca vücutta bulunan ödemlerin atılması yerine yağların sağlayarak kalıcı bir şekilde kilo verilmesini sağlamaktadır.

Yüksek Protein İle Diyet Yapmanın Vücutta Gösterdiği Etkiler

Yüksek protein diyeti başlanılması ile birlikte vücutta etkisini göstermektedir. Kontrollü ve doğru bir şekilde başlanıp devam ettirilen diyet ile sağlıklı yaşamın kapıları açılmaktadır. Bu bağlamda yüksek protein ile diyet yapmanın getirdikleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Vücuttaki kan şekeri ile insülin seviyesini basit bir şekilde kontrol altına alarak, düzenli olarak ilerlemesini sağlamaktadır.
  • Kan trigleserid değerlerini normal sınırlarına çekmektedir. Ayrıca diyet içerisinde hiçbir şekilde karbonhidrat bulunmadığından dolayı yüksek kolesterol düşürülerek kontrol altına alınmaktadır.
  • Kilonun muhafaza edilmesini ve eski kiloların kontrolsüz şekilde alınmasını engellemektedir. Vücutta bulunan yağların yakılmasını hızlandırdığından dolayı kiloların kesin olarak verilmesini sağlar.

Yüksek protein diyeti vücudun fonksiyonlarının daha düzenli şekilde çalışmasını sağlamakla birlikte daha sağlıklı bir yaşam standardı sunmaktadır.

Yüksek Protein Diyeti Nasıl Yapılmalıdır?

Yüksek protein diyeti vücuda aşırı derece protein alınması esasına dayandığından dolayı bazı durumlarda sorunlara neden olabilir. Vücut içerisinde fazla miktarda bulunan proteinin dışarı atılması zorlaştığından dolayı yeni hastalıkların ortaya çıkması muhtemeldir. Bu nedenle bu diyet uygulaması doktorların gerekli tahlilleri ve tetkiklerinin sonucunda tavsiyesi il uygulanmaktadır. herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişiler için diyet ya uygulanmaz ya da doktorun izin verdiği ölçülerde uygulanmaktadır.

Yüksek protein diyeti vücudun belli oranda ihtiyacı olan karbon hidrat tüketimini ortadan kaldırdığından dolayı, diyet programı uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmalı ve sürekli olarak takip altında tutulmalıdır. Diyet programının sonucunda istenen başarının elde edilmesi için kontrolün bırakılmaması gerekir. Yüksek protein ile diyet yapmanın zamanı ve ölçüsü doğru olduğu sürece, hem daha zayıf ve fit bir görünüm sağlanmakta hem de kasların kuvveti ve yapısı korunarak daha güçlü olunmaktadır.

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu