Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Yüksek Proteinli Ürünlerin Faydaları

Yüksek Proteinli Ürünlerin Faydaları
Yüksek Proteinli Ürünlerin Faydaları
Yüksek Proteinli Ürünlerin Faydaları

Yüksek Proteinli Ürünlerin Faydaları

Yüksek proteinli ürünlerin faydaları vücuda sağlamış olduğu fonksiyonel artış ile ölçülmektedir. Vücut fonksiyonlarının tam işlevsel olarak çalışması ve çalışmada verim alması için vücutta protein dengesinin bulunması gerekmektedir. Yüksek proteinli ürünler vücudun ihtiyaçlarını tam olarak karşılayarak, hem vücudun sağlığını korumakta hem de vücudu olumlu olan gelişmelere karşı desteklemektedir.

Ürünleri Kullanmanın Sağlayacağı Avantajlar

Yüksek proteinli ürünlerin faydaları, her kişi için farklılık gösterse bile genel olarak aynıdır. İhtiyaç olan protein miktarının karşılanması için alınan yüksek proteinli ürünler aynı zamanda vücudun yapısının korunmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda yüksek proteinli ürün kullanımının sağlayacağı avantajlar şunlardır;

  • Vücudu tok tuttuğu için daha az kalori alınmasını sağlar ve böylece fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olmaktadır.
  • Vücutta protein dengesini sağlayarak enerji oluşumu sağlamaktadır.
  • Metabolizmanın hızlanması sonucunda gün içerisinde daha fazla kilo atılmasına yardımcı olur.
  • Yüksek seyreden tansiyon, kötü kolesterol vb. rahatsızlıkların düşürülerek dengede kalmasında yardımcı olur.
  • Yüksek proteinli ürünlerin faydaları kapsamında, vücudun zayıflarken kas kaybetmesine engel olmaktadır.
  • Spor ve egzersizlerden sonra kasların onarılmasında yarımcı rol üstlenmektedir.
  • Protein ile birlikte kemiklerin güçlenmesi sağlanır.
  • Öğünlerde alınacak porsiyonların belirlenmesine yardımcı olarak dengeli ve sağlıklı beslenmeye yardımcı olmaktadır.
  • İlerleyen yaşlarda meydana gelebilecek kas kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

Yüksek proteinli ürünlerin faydaları, kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bazı vücutlarda kendini hemen belli ederken bazıların da ise belli bir süre sonra ortaya çıkmaktadır.

Yüksek Proteinli Ürünler Ne Kadar Tüketilmelidir?

Vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarı karşılanmadığı zaman çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda vücutta ileri seviyede protein olması da rahatsızlıkları meydana getirmektedir. Yüksek proteinli ürünlerin faydaları konusunda istenen düzeye ulaşmak için vücudun dengesini koruyacak miktar tercih edilmelidir. Bu nedenle genel olarak yüksek protein miktarı doktorlar tarafından belirlenmektedir. Ancak spor ve egzersizlerden sonra kas kütlesinin artması, kasların erimesinin engellenmesi vb. konular için bu oran yapılan spor ile eş değer olarak artırılıp azaltılabilir.

Yüksek proteinli ürünler ile ilgili olarak sıkça sorulan soruların cevapları altında protein miktarı kullanımı belirlenmelidir ve o ölçüye dikkat edilmelidir.

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu