Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Aromasız Yüksek Proteinli Ürünlerin Avantajları

Aromasız Yüksek Proteinli Ürünlerin Avantajları
Aromasız Yüksek Proteinli Ürünlerin Avantajları
Aromasız Yüksek Proteinli Ürünlerin Avantajları

Aromasız Yüksek Proteinli Ürünlerin Avantajları

Aromasız yüksek proteinli ürünleri avantajı ile birlikte vücut içerisinde ve dışındaki yapıların işleyişleri düzene girmektedir. Yüksek proteinli ürünler hem yaşlıların hem de sporcuların genel olarak tercih ettikleri, kas oluşumu, gelişimi ve hücre yenilenmesini sağlamaktadır. Vücudun protein miktarı düştüğü zamanlarda ise hem hastalıkların tedavisi olumsuz yönde etkilenecek hem de yeni hastalıkları beraberinde gelecektir.

Protein Eksikliğinin Belirtileri Ve Nedenler Nelerdir?

Aroması yüksek proteinli ürünlerin avantajları kapsamında ürün kullanımı için gerekli ihtiyacın var olması gerekmektedir. Bu nedenle hem eksikliğe neyin neden olduğu hem de eksikliğin kendisini nasıl belli ettiği sorularının bilinmesi gerekmektedir. Bu bağlamda protein eksikliğine neden olan sebepler şunlardır:

 • Yeme bozuklukları ve düzensiz beslenme alışkanlıkları,
 • Vücudun var olan genetik yapısı,
 • Kanser hastalığının başlamasının ardında gelen aşamalar,
 • Bağırsaklarda iltihaplanmaların oluşumu,
 • Mide ve bağırsak ile ilgili cerrahi operasyon geçirilmesi,
 • Çevresel faktörler,
 • Alkol ve sigara tüketiminde aşırıya kaçılmasıdır.

Bu sebepler aromasız yüksek proteinli ürünlerin avantajlarını elde etmeyi gerekli kılmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak için gözlemlenmesi gereken belirtiler şunlardır:

 • Sürekli olarak yorgunluk ve hasta olma hissi yaşamak,
 • Sık olarak enfeksiyon rahatsızlığı geçirmek,
 • Saçlarda, dökülme, kırılma ve incelme sorunlarının baş göstermesi,
 • Sinir sisteminin tahribat uğraması,
 • Ciltlerde kuruma ve kırışma ile tırnaklarda kırılmalar,
 • Proteinli ürünlere karşı vücudun istek duymasıdır.

Ürünlerin Sağladığı Faydalar

Aromasız yüksek proteinli ürünlerin avantajları ile vücut ihtiyacı olan miktarı karşılayarak, çevresel etkilere karşı koymaktadır. Vücuda bir savunucu görevi yüklemektedir. Bu bağlamda sağladığı yararlar şöyledir:

 • Kas onarımını destekleyerek, kaslarda ağrı, ezilme vb. sorunların oluşmasını engellemektedir. Ayrıca kaslara koruyuculuk yaparak kas kaybının yaşanmasını önlemektedir.
 • Kemikleri destekleyerek güçlenmesine yardımcı olmakta, iskelet sisteminde oluşan ağrıları engellemektedir.
 • Cilt yüzeyini koruma altına alarak, kırışma, sarkma ve parlaklığını kaybetme sorunlarının önüne geçmektedir.
 • Vücut sistemlerinin (dolaşım, sindirim) düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Aromasız yüksek proteinli ürünlerin avantajlarını elde etmek için doktor muayenesinden geçilerek, önerdiği süre ve miktarlarda kullanılmalıdır. Aşırı şekilde tüketilmesi sonucunda hem fayda göstermez hem de farklı sorunlara neden olmaktadır

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu