Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Bariatrik Cerrahi Sonrası Zayıflama Süreci

Bariatrik Cerrahi Sonrası Zayıflama Süreci
Bariatrik Cerrahi Sonrası Zayıflama Süreci
Bariatrik Cerrahi Sonrası Zayıflama Süreci

Bariatrik Cerrahi Sonrası Zayıflama Süreci

Bariatrik cerrahi sonrası zayıflama süreci ameliyat olan kişilere başka bir yaşamın kapılarını aralar. Çünkü ameliyat sonrasında fazla kilolar hızla verilerek farklı bir görünüm kazanılır. Ameliyat sonrasında ki süre zarfında daha iyi sonuçlar elde almak için doktorun ve diyetisyenin verdiği tüm direktiflere uyulmalıdır. Beslenme aşamaları, hareketli bir yaşam tarzı, dengeli ve yeterli beslenmek, su tüketimin arttırılması gibi birçok alışkanlık yaşam tarzı haline getirilmektedir. Bu sürece inanmak uyum sağlamak için problem yaşamadan kilo vermek için şarttır. Vücuttan fazla kilolar atıldıkça kişide bir hafifleme ve kendini iyi hissetme durumları görülecektir. Bariatrik cerrahi sonrasında tüm hastalar daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam süreler.

Bariatrik Cerrahi Sonrası Sağlıklı Kilo Verilmesi

Bariatrik cerrahi sonrası zayıflama süreci aşamalı beslenmeyle başlamaktadır. Bu ameliyatlarda midenin çoğu alınmaktadır ya da mide balonu takılmaktadır. Midenin alınan kısmında açlık hormonu salgılayan kısım alınacağı için ya da o kısma mide balonu takılacağı için ameliyat sonrasında kişiler acıkmazlar. Bu süreçte sadece yeterli ve dengeli beslenme yapılır. Aynı zamanda su tüketiminin arttırılması da önemlidir. Yemek yemeden kilo verileceğinin düşünülmesi de yanlıştır. Çünkü yemek yemeden kişi sadece kas kaybeder. Vücutta ki yağlar kendisini depolamaya ve yer yapmaya devem eder. Sadece mideye giden besini durdurmak sağlıklı bir kilo verimi değildir.

Bariatrik Cerrahi Sonrası Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Bariatrik cerrahi sonrası zayıflama süreci hastaları az yemek yemeye yönlendirirken sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi de tavsiye eder. Bu da ancak spor yaparak, su içere ve protein desteği alarak olur. Ameliyat sorasında midenin az yemek yeme kapasitesine uygun olarak az beslenme yapmaması, spor ve sıvı alımıyla desteklenmelidir. Aynı zamanda protein alımını da çok önemlidir. Aksi takdirde kişide kas kaybı görülerek sarkmalar meydana çıkar.

Bu süreçte yüksek proteinli ürünleri kullanarak vücuttaki kasların ihtiyaç duyduğu proteini almak gerekir. Protein ve spor desteği ile bariatrik cerrahi sonrasında ki süreç desteklenmelidir. Bu sayede sıkı, dinamik ve ideal kiloda bir vücuda sahip olunur. İdeal kiloya ulaşıldığı takdirde sürece aynı istikrarlı yapıyla kilo koruması yaparak devam etmek gerekir.

Leave a comment