Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Diyabet için Ne Zaman Ameliyat Önerilmektedir?

Tüp Mideliler İçin Diyet Tavsiyeleri

Diyabet için Ne Zaman Ameliyat Önerilmektedir?

Diyabet bir diğer adıyla şeker hastalığıdır. Diyabet, genetik sebeplerden olacağı gibi, hareketsiz geçen bir yaşam tarzı ve dengesiz beslenme durumlarında da ortaya çıkmaktadır. Diyabet hastaları Tip 1  ve  Tip 2  şeklinde ikiye ayrılır.

Tip 1 olan şeker hastalarında şeker üretimi olmamaktadır. Fakat Tip 2 olan diyabet hastalarında şeker üretimi gerçekleşmektedir. Bu hastalar üretilen bu şekeri kullanamamaktadırlar. Bu durum ise vücut organlarına zarar verebilmektedir. Diyabet için Ne Zaman Ameliyat Önerilmektedir? Diyabet hastalarının tip 1 olan hastalar için ameliyat söz konusu değildir. Fakat tip 2 olan hastalar için ameliyat söz konusu olabilir. Şeker hastalarında uygulanan ilk tedavi şekeri düşürmektir.

Diyabet Hastalığı Nedir?

Diyabet hastalığı yani diğer adıyla şeker hastalığı vücutta bulunan pankreasın şeker üretememesi ile oluşmaktadır. Ya da şekeri üretse bile vücudun bu şekeri olması gerektiği gibi kullanamaması durumunda şeker hastalığı ortaya çıkmaktadır. 

Diyabet için ne zaman ameliyat önerilmektedirDiyabet hastalarından tip 2 olanlar ameliyat masasına yatmaktadır. Obezite, kan şekeri yüksekliği, ilaç ve insulülinlerin yeterli olmadığı yerde ameliyata kesin gözüyle bakılmaktadır. Diyabet hastaları için ameliyat kesin çözüm olmaktadır. Ameliyat sonrası doktorun verdiği reçetelere uyulduğu zaman sorun büyük ölçüde bitmektedir.

Diyabet Hastaları Ameliyat Olur mu?

Diyabet için ne zaman ameliyat önerilmektedir?  Şeker hastası olup, ameliyat öncesi yapılması gereken tüm uygulamaları yapıp fakat bir sonuç alınmamış olması durumunda ameliyat olunmaktadır. Bu hastalıklar ile birlikte doku ve organları zarar gören kişiler ameliyat olmaktadır. Vücut kitle endeksi 25 ile 30 arası olanlar. Pankreasın yeterince insülin üretmiş olması durumlarında da ameliyat gerekli olabilmektedir.

Doktorun gerekli gördüğü durumlarda ve 18 yaşını geçmiş olan kişilere ameliyat yapılmaktadır. Tip 1 şeker hastası olanlara ameliyat yapılmamaktadır. Ameliyat esnasında mide küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Bu işlem sonrası yeme içmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Bol bol su içilmesi önerilmektedir. Vücut bu dönemde ciddi bir şekilde suya ihtiyaç duymaktadır. Ameliyat, hasta için önemli bir adımdır. Bu süreçte ağrı, sızı ve yaşam kalitesinden ödün vermeyecektir.

 

Leave a comment