Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

İstediğim Yöntemi Kendim Seçebilir Miyim?

Tüp Mide Ameliyatı Riskli midir?

İstediğim Yöntemi Kendim Seçebilir Miyim?

Obezite cerrahisi ameliyatları, vücudun aşırı kilo almasını önlemek ve kilo vermeyi hızlandırmak için kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir. Ameliyata karar verirken kişinin öncelikleri ve ihtiyaçları doktor tarafından dikkatlice değerlendirilir. İstediğim yöntemi kendim seçebilir miyim? Sorusuna karşılık olarak kişi istediği yöntemi seçme özgürlüğüne sahiptir ancak doktor tarafından verilen tavsiye ve önerilerin de dikkate alınması gerekir.

Obezite cerrahi ameliyatları arasında en yaygın olanları şunlardır:

  • Gastrik Balonu: Midedeki hacmi küçültücü bir işlemdir. Mideye sıvı dolu bir balon takılması sonucunda mide kapasitesi azaltılır.
  • Gastrik Bypass: Midenin fiziksel olarak alınmasıdır. Bağırsakta işlem yapılarak sindirim için bir geçiş yolu oluşturulur.
  • Sleeve Gastektomi: Mide küçültücü ameliyat çeşididir. Ameliyat sırasında midenin büyük bir parçası alınarak tüp kadar küçük bir mide oluşturulur.
  • Duodenal Switch: İki bölümden oluşur. Birincisi, mide küçültülür. İkinci olarak, midenin ön kısmının kapatılmasıyla duodenum kısmındaki asit salgısının azaltılmasıdır.

İstediğim yöntemi kendim seçebilir miyim?  Sizin için uygun bir şekilde değerlendirmenin yanı sıra bu yöntemlerin her biri kendine özgü avantajları ve riskleri vardır. Kişinin özel durumuna göre doktor tarafından en uygun yöntem seçilmelidir.

Kişi ameliyat için en uygun olan yöntemi seçme özgürlüğüne tabi ki sahiptir ancak doktorun verdiği tavsiye ve önerilere kesinlikle uyarak değerlendirmesi daha doğru bir karar olacaktır. Çünkü doktorun verdiği öneriler obezite cerrahi ameliyatlarından en iyi sonucu almak için çok önemlidir.

Obezite Cerrahisi Operasyonu

Obezite cerrahisi, obez olan kişilerin kilo vermelerine yardımcı olan cerrahi bir müdahaledir. Obezite cerrahisi, vücuttaki aşırı yağın çıkarılması veya mide hacminin küçültülmesi gibi cerrahi prosedürleri içerir. Obezite cerrahisi, kişinin kilo vermesine yardımcı olmak için kullanılan etkili yöntemlerden birisidir.

Obezite cerrahisi ameliyatlarının sonuçlarının olumlu olması; hastaların ameliyat sonrası tedavi konusunda uygun şekilde davranmasına, diyetisyen tarafından önerilen diyetlere uymalarına ve egzersiz yapmalarına bağlıdır. Bu nedenle, İstediğim yöntemi kendim seçebilir miyim?  Sorusuna cevaben vücut yapınıza uygun olan ameliyat türünü seçmenize yardımcı olacak ve ameliyatınızın sonuçlarının olumlu olabilmesi için size gerekli tüm önerileri verecektir.

 

Leave a comment