Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Mide Balonu Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?

Mide Balonu Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?
Mide Balonu Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?
Mide Balonu Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?

Mide Balonu Sonrası Nasıl Beslenilmelidir?

Mide balonu sonrası nasıl beslenilmelidir? Konusu hastaların kilo verme sürecini doğru şekilde geçireceğini açıklamaktadır. Mide balonu sonrasında hastalar eski beslenme alışkanlıklarını tam olarak değiştirmekte uzmanların hazırlamış olduğu programı eksiksiz şekilde uygulamaktadır. Böylece hastalar kilo verirken herhangi bir sorun ile karşılaşmamaktadır.

Mide balonu sonrasında beslenme dönemleri

Mide balonu sonrası nasıl beslenilmelidir? Konusunda hastalar kademeli olarak beslenme dönemi ilerlemektedir. Bu bağlamda hastalarda uygulama sonrasında

  • Sıvı beslenme dönemi: Uygulama sonunda hastaların 1 ile 3 gün arasında sadece sıvı gıdalar ile geçirdiği dönemdir. Midenin uyum sağlaması için zorlanmadan beslenme gerçekleşmektedir.
  • Püre beslenme dönemi: Hastaların 4 ile 10 gün arasında püre haline getirilmiş ya da çatal ile ezilen, koyu şekilde hazırlanan çorbalar vb. gıdalar ile beslendiği dönemdir.
  • Katı beslenme dönemi: 10 gün sonrasında başlayıp hastanın ömür boyu uyguladığı dönemdir. Kademeli olarak katı gıdaların tüketimine başlanılmaktadır.

Mide balonu sonrası nasıl beslenilmelidir? Hastalar bu süreçte doktorların ve diyetisyenlerin söylediklerine harfi harfiyen uymalıdır. Ayrıca vücudun çok fazla kilo kaybı halsizlik yapabilir bu süreçte yüksek proteinli ürünler kullanmakta fayda vardır.

Mide Balonu Sonrası Yüksek Proteinli Ürün Kullanımı

Mide balonu ameliyatından sonra yüksek proteinli ürün kullanmak vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almayı sağlar. Bu sayede güç kaybı, halsizlik, kas kaybı, vücut yapısında bozulmalar ve kabızlık gibi sorunlar yaşanmaz. Yüksek proteinli ürünlerle beslenerek vücudun direnci ve bağışıklığı arttırılmalıdır. Ayrıca protein desteği alarak kilo verildiği zaman kas yapısı desteklenir. Vücuttaki yağlar da protein alımının ve düzenli spor yapılmasıyla erir. Kiloların yağdan değil kastan gitmesi vücutta görüntü bozukluklarına neden olur.

Mide Balonu Sonrasında Yağ Yakmak

Mide balonu sonrası nasıl beslenilmelidir? Bu süreçte vücut hızla kilo verir. Çünkü mide küçülerek, açlık hormonunu salgılandığı kısım kapatılır. Bu nedenle kişi giderek kilo verir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta kiloların kastan değil yağdan gitmesidir. Eğer kas kaybederek zayıflanırsa mide balonu çıkartılıp kilo kontrolü yapılmazsa eskiye oranla daha fazla kilo alınır. Kas kaybetmeden zayıflamak için proteinli ürünler kullanmak ve spor yapmak şarttır.

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu