Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Mide Botoksu Bir Ameliyat mı?

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Mide Botoksu Bir Ameliyat mı?

Mide botoksu günümüz de sıkça duymaya başladığımız bir uygulama olmaya başladı. Bilinenin aksine son derece kolay bir uygulamadır. Mide botoksu bir ameliyat mı? Kesinlikle ameliyat olmadan endoskopik bir şekilde ağız yolundan mideye ulaşarak yapılan bir işlemdir. Kesi olmadan, agrı duymadan ve mide kanallarına sıvı enjekte edilerek yapılan bir uygulamadır.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu, kilo vermeye engel olan iştah hissini azaltmak için yapılan endoskopik bir işlemdir. İşlem esnasında kullanılacak olan botoksun, hangi alana, derinliğe, ne kadar sulandırma işlemi gerekir gibi pek çok hatalardan arındırarak işlem uygulaması yapılmasına karar verilmektedir. Mide botoksu bir ameliyat mı? Mide botoksu bir ameliyat değildir.

Anestezi ekibi ile birlikte yapılan, derin uyku altında yapılan bir uygulamadır. Derin uyku, solunum durmadan yapılan bir işlemdir ve ortalama 15 ya da 20 dakika sürmektedir. İşlem sonrası hasta yüzde 95 ağrı sızı hissetmez. Yüzde 5 kusma, baş ağrısı, halsizlik olabilir.

Genel olarak ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ağız yolundan girilerek yapılan, mide de ki kanallara botoks enjekte edilir ve açlık hissinin azalması hedeflenir. İşlem kısa sürmesi ile beraber hasta hemen sonrasında rutin hayatına devam edebilir. 2 ya da 3 gün açlık hissi oluşmaya başlayacaktır.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanır?

Mide botoksu görülenin aksine gayet kolay bir işlemdir. 18 yaşını doldurmuş olan tüm hastaları kapsayabilmektedir. Vücut kitle endeksi 25 ile 60 arası olanlar da bu işlemi uygulatabilir. Obezite ameliyatını olmak istemeyenler de mide botoksu yaptırabilir. Ya da sağlık sebebi ile obezite ameliyatı olmayanda yaptırabilir. Bunların yanında tatlı ve açlık krizlerini yönetemeyenler de bu yönteme rahatlıkla başvurabilirler.

Mide Botoksu Kesin Çözüm mü?

Mide botoksu bir ameliyat mı? Diye bakıldığı zaman kesinlikle ameliyat değil diyebiliriz. Mide botoksu değişkenli bir işlemdir. Botoksun 6 markası bulunmaktadır. Bunların yanında pek cok sahte marka da bulunmaktadır. Doğru işlem yapılması çok önemlidir. Tüm müdahaleler yerinde ve doğru bir şekilde yapılırsa sonuç istenildiği şekilde olur.

 

 

Leave a comment