Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Halsizlik Nedenleri

Tüp Mide Sonrası Halsizlik Nedenleri
Tüp Mide Sonrası Halsizlik Nedenleri
Tüp Mide Sonrası Halsizlik Nedenleri

Tüp Mide Sonrası Halsizlik Nedenleri

Tüp mide sonrası halsizlik nedenleri ameliyatın yan etkileri arasında sayılmaktadır. Yarısı kesilerek çıkarıldıktan sonra hacmi küçülen mide daha hızlı doyum noktasına ulaşmakta ve gıda alımını düşürmektedir. Yeterli düzeyde besin değerlerini alamayan hastalar kısa ya da uzun dönem içerisinde yorgunluk sorunları ile karşılaşmaktadır.

Yorgunluk Sorununu Ortaya Çıkaran Etmenler

Tüp mide sonrası halsizlik nedenleri ameliyat sonrasında başlayan süreçte dikkatsiz ya da uzman önerileri karşısında uyumsuz davranmaktan ortaya çıkmaktadır. Kilo verilirken yapılan şu hatalardan dolayı vücut dengeyi sağlayamaz ve yorgun bir hale gelmektedir;

  • Gıda alımının azalmasından kaynaklı olarak vitamin ve mineral eksikliği,
  • Zayıflama süreci içerisinde vücudun ihtiyacını karşılayacak oranda kalori alınmaması,
  • Gün içerisinde belirlenen miktardan daha az su içilmesi,
  • Uyku düzenin bozuk olması sonucu gereğinden fazla ya da az uyku süresi,
  • Vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasını sağlayacak olan protein miktarının karşılanmaması,
  • Egzersiz faaliyetlerde aşırıya kaçarak kemik ve kas yapısı üzerine aşırı derece yüklenmeye gidilmesi,
  • Tüp mide sonrası halsizlik nedenleri olarak midenin uyum sürecine destek veren ilaçların kullanılmasıdır.

Alınacak önlemler ve uzmanların kontrolü ile kilo verme süreci daha dinç bir şekilde geçirilmektedir.

Tüp Mide Sonrasında Yorgunluktan Kurtulma

Tüp mide sonrası halsizlik nedenleri arasında sayılan faktörlerin kilo verme süreci içerisinde engellenmesi çok kolaydır. Kilo veren hastaların diyet uzmanları tarafından hazırlanan beslenme programlarına eksiksiz şekilde uyması vücudun ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Böylece vücudun besin değeri konusunda karşılaşacağı yorgunluk sorunu engellenir. Ayrıca uzmanların vereceği takviyeler ile vücut sistemleri düzenli bir şekilde çalışarak yorgunluk ortadan kalkmakta vücut daha dinç ve dirençli olmaktadır.

Tüp mide sonrası halsizlik nedenleri konusunda sorunsuz süreç geçirilmesi ile hastalar kilolarından kontrollü ve sağlıklı bir şekilde kurtulmaktadır. Kilo verirken yeni rahatsızlıkların ortaya çıkması engellenmekte, kilo kontrol altında tutularak verilen kiloların hızlı ve bilinçsiz bir şekilde alınmasının önüne geçilmektedir. Yeni midenin vücuda tam olarak uyum sağlamasının ardında beklentiler tam olarak karşılanacak ve fiziki açıdan istenen fit görünüm elde edilecektir. Daha sağlıklı bir yaşamın kapıları açılacaktır.

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu