Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek
Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek
Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek hastanın fiziki görünüm açısında istediği görünüme ulaşmasını sağlamaktır. Tüp mide sonunda küçülen mide hacmi nedeni ile hastalar her türden besin değerinden eksik olarak almaktadır. Bu durum hastaların kilo verme sürecine vücudundaki fazla yağ ile birlikte kasların atılmasına neden olmaktadır. Operasyon sonrasında alınacak önlemler ile hastalar doğru şekilde kilo vererek kas yapısını korumaktadır.

Operasyonun Bitimi İle Kasların Kontrol Altında Alınması

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastalar operasyonun bitiminden sonra taburcu olunca eski yaşam tarzları üzerinde büyük değişikliğe gitmektedir. Uzmanların kontrolü altında değişen yaşam tarzları içerisinde;

  • Gün içerisinde yeterli miktarda protein tüketmeye dikkat etmekte,
  • Vücudun dengesini sağlayacak olan kolajen alımını gerçekleştirmekte,
  • Haftalık düzenli bir şekilde spor aktivitesi yapmakta,
  • Durağan yaşam anlayışı içerisinde bol hareket ilave etmekte,
  • Vitamin ve mineral alımına dikkat etmektedir.

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastaların alacağı bu önlemler sonucunda, kas yapıları korunmakta, iç kısımları dolarak görünüş hacmi büyümekte ve ayrıca kuvvet kazanmaktadır. Kilo verme sonucundan hastaların fiziki görünüm açısından beklentileri tam olarak karşılanmaktadır.

Kas Kaybının Önlemeye Başlamak

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastaları operasyon sonrasında uzman kontrolünde kaçak ve kanama riskine karşı müşahede altında tutulmaktadır. Taburcu olan hasta hemen normallere dönüş yapamaz. Bunun için vücudun yeni mideye uyum sağlanması beklenmektedir. Hastalar bu konuda kaslarından kayıp yaşamamak için uzman görüşlerine uymaktadır.

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastaların beslenme dönemlerinde uzmanların belirleyeceği takviyeleri aksatmadan alması gerekmektedir. Beslenme dönemlerinin haricin spor faaliyeti ile kaslarını korumak ve güçlendirmek isteyen hastalar yaklaşık 1 ay bekledikten sonra kontrollü olarak spora başlamaktadır. Kademeli olarak ağır spor faaliyetine geçerek kasların güçlenmesini sağlamaktadır. Kasların muhafazasını sağlayarak hastalar ayrıca blinçli ve kontrollü şekilde kilo vermektedir. Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılamazken aynı zamanda son gelinen kilonun muhafazasını sağlayarak, eski kiloların hızlı ve kontrolsüz şekilde alınmasını önlemektedir. Ayrıca fazla kilolar ile bağlantılı olan hastalıklar ortadan kalkmaktadır.

 

 

 

Leave a comment