Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek
Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek
Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp Mide Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek hastanın fiziki görünüm açısında istediği görünüme ulaşmasını sağlamaktır. Tüp mide sonunda küçülen mide hacmi nedeni ile hastalar her türden besin değerinden eksik olarak almaktadır. Bu durum hastaların kilo verme sürecine vücudundaki fazla yağ ile birlikte kasların atılmasına neden olmaktadır. Operasyon sonrasında alınacak önlemler ile hastalar doğru şekilde kilo vererek kas yapısını korumaktadır.

Operasyonun Bitimi İle Kasların Kontrol Altında Alınması

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastalar operasyonun bitiminden sonra taburcu olunca eski yaşam tarzları üzerinde büyük değişikliğe gitmektedir. Uzmanların kontrolü altında değişen yaşam tarzları içerisinde;

  • Gün içerisinde yeterli miktarda protein tüketmeye dikkat etmekte,
  • Vücudun dengesini sağlayacak olan kolajen alımını gerçekleştirmekte,
  • Haftalık düzenli bir şekilde spor aktivitesi yapmakta,
  • Durağan yaşam anlayışı içerisinde bol hareket ilave etmekte,
  • Vitamin ve mineral alımına dikkat etmektedir.

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastaların alacağı bu önlemler sonucunda, kas yapıları korunmakta, iç kısımları dolarak görünüş hacmi büyümekte ve ayrıca kuvvet kazanmaktadır. Kilo verme sonucundan hastaların fiziki görünüm açısından beklentileri tam olarak karşılanmaktadır.

Kas Kaybının Önlemeye Başlamak

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastaları operasyon sonrasında uzman kontrolünde kaçak ve kanama riskine karşı müşahede altında tutulmaktadır. Taburcu olan hasta hemen normallere dönüş yapamaz. Bunun için vücudun yeni mideye uyum sağlanması beklenmektedir. Hastalar bu konuda kaslarından kayıp yaşamamak için uzman görüşlerine uymaktadır.

Tüp mide sonrası kas kaybını önlemek için hastaların beslenme dönemlerinde uzmanların belirleyeceği takviyeleri aksatmadan alması gerekmektedir. Beslenme dönemlerinin haricin spor faaliyeti ile kaslarını korumak ve güçlendirmek isteyen hastalar yaklaşık 1 ay bekledikten sonra kontrollü olarak spora başlamaktadır. Kademeli olarak ağır spor faaliyetine geçerek kasların güçlenmesini sağlamaktadır. Kasların muhafazasını sağlayarak hastalar ayrıca blinçli ve kontrollü şekilde kilo vermektedir. Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılamazken aynı zamanda son gelinen kilonun muhafazasını sağlayarak, eski kiloların hızlı ve kontrolsüz şekilde alınmasını önlemektedir. Ayrıca fazla kilolar ile bağlantılı olan hastalıklar ortadan kalkmaktadır.

 

 

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu