Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Lif Kullanımının Önemi

Tüp Mide Sonrası Lif Kullanımının Önemi
Tüp Mide Sonrası Lif Kullanımının Önemi
Tüp Mide Sonrası Lif Kullanımının Önemi

Tüp Mide Sonrası Lif Kullanımının Önemi

Tüp mide sonrası lif kullanımının önemi oldukça büyüktür. Yeni bir beslenme şekli ile vücudun adeta kendini sıfırdan başlatması gibi bir durumdur. Bu nedenle lifli bir şekilde beslenerek bağırsak düzeninde problem yaşamamak gerekir. Tüp mide sonrasında doktorun ve diyetisyenin söylediği her şeye harfi harfiyen uymak gerekir. Tüp mide ameliyatı sonrasında ilk gece hiçbir şey yenmez. Sabah tüm tetkikler yapılarak kaçak olup olmadığı tespit edilir. Ardından sıvı alımı konusunda bilgi verilir. İlk gün su, elma suyu gibi berrak sıvılar alınmaya başlanır.

Bu süreçte kesinlikle yemek yenmeden sıvı alımı yapılmalıdır. Ardında posalı sıvılar alınmaya başlanır ve daha sonraki süreçte çok cıvık olmak şartıyla püre halindeki yiyecekler yenmeye başlanır. Bu süreç hastaya yapılan tetkik sonuçlarına göre şekillenir ve geçişler yapılır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, tüp mide ameliyatı sonrasında lifli besin kaynakları kullanmaktır. Mide ilk etapta alınan hiçbir besini kabul etmeyebilir. Bu durum tüp mide ameliyatı sonrasında sıklıkla görülen bir durumdur. Bu süreçte diyetisyen ve doktorun önerdiği takdirde lifli ek ürünler kullanımına başlanabilir. Bu sayede bağırsak düzeni bozulmaz, vücut hiçbir proteinden ve besin kaynağından dolayı eksiklik yaşamaz.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Lifli Beslenmek

Tüm mide sonrası lif kullanımının önemi oldukça büyüktür çünkü vücudun bu yeni sürece alışmasın da lifler adeta kişiyi destekler. Kabızlık problemi yaşamamak için sürekli olarak ve düzenli bir şekilde alınan lif destekleri hastanın bu süreçte kolaylıkla ilerlemesini sağlar. Aynı zamanda yeniden beslenme düzenine geçilirken katı gıdalar sürekli olarak boş mide ve bağırsakta kabızlık problemlerine neden olabilir. İşte tam da bu süreçte de lifli ürünler kullanarak hiçbir problem yaşamadan zorlu süreç atlatılır.

Lifli Beslenme Alternatifleri

Tüp mide sonrası lif kullanımının önemi vardır. Fakat besinleri tüketme konusunda problem yaşanabilir. İşte bu süreçte yüksek proteinli ürünlerden lif içerikli olanlar tercih edilmelidir. Hiçbir sağlık problemi yaşamadan, vücudun işleyişini aksatmadan sürece uyum sağlamasını kolaylaştırmak için bu destek ürünler tercih edilebilir.

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu