Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Neler Yiyebilirim?

Tüp Mide Sonrası Neler Yiyebilirim?

Tüp Mide Sonrası Neler Yiyebilirim?

Tüp mide sonrası neler yiyebilirim? Ameliyatın yan etkilerinde kurtulmak ve düzenli bir şekilde kilo vermek için cevap bulunması gereken sorudur. Tüp mide ameliyatında midenin büyük bir bölümü kesildiğinden dolayı hastalar eski beslenme alışkanlıklarına devam edemezler. Bunun yerinde hastanın durumu göz önüne alınarak diyet uzmanları tarafından hazırlanan beslenme düzeni uygulanmaktadır.

Tüp Mide Sonrası Beslenme

Tüp mide sonrası neler yiyebilirim? Kapsamında hastalar vücudun ihtiyacı olan besin değerlerini karşılamak için günlük öğünlerine dikkat etmelidir. Bu kapsamda hastaların beslenmesinde;

  • Protein açısında zengin gıdalar tüketmelidir.
  • Sindirim sisteminin düzgün çalışması için içerisinde bol miktarda lif bulunana yiyecekleri tercih etmelidir.
  • Kilo verme süresinde vücut dengesini sağlamak için kolajen içeren besinler tüketmelidir.
  • İçerisinde ker bulunana yüksek kalorili gıdalardan uzak durmalıdır.
  • Katkı ve koruyucu madde bulunduran gıdalardan kaçınmalıdır.
  • Asit ve gaz içeren içecekler küçülen midenin yeniden genişlemesine yol açacağından dolayı uzak durulmalıdır.
  • İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunan gıdaları tüketmelidir.

Tüp mide sonrası neler yiyebilirim? Hastalar kilo verme hızı ve sağlık durumuna göre uzmanların önerdiği takviyeleri almalıdır.

Tüp Mide İle Sağlıklı Kilo Verme

Tüp mide sonrası neler yiyebilirim? İle hastalar hem bilinçli hem de sağlıklı şekilde kilo vermektedir. Ameliyatın sonrasında beslenmeye dikkat edilmesi obezite ile birlikte ortaya çıkan ve ilerleyen tip 2 diyabet, yüksek kolesterol, uyku apnesi, yüksek tansiyon gibi hastalıkların tedavisini sağlamaktadır. Aynı zamanda doğru beslenme ile kilo verme süreci içerisinde hızlı şekilde verilen kiloların yeni hastalıklara yol açması engellenmektedir.

Tüp mide sonrası neler yiyebilirim? Kapsamında hastalar kilolarında kurtulurken gözle görülür sorun oluşmasını da engellemektedir. Bu kapsamda zayıflama aşamasında saç dökülmesi önlenmekte, vitamin eksikliğinden dolayı tırnak kırılması engellenmektedir. Yağların erimesi sonucunda altı boşalan derinin kırışıklık yaratması ve vücudun çeşitli bölgelerinde sarmaların oluşunun önüne geçilmektedir. Tüp mide beslenme ile desteklenmesi sonucunda beklentiler karşılanmakta hem sağlıklı olunur hem de istenen fit görünüme ulaşılmaktadır. Beslenme konusunda yapılacak yanlışlar midenin zorlanmasına, tedavisi ve telafisi zor sorunların ortaya çıkmasına yol açmaktadır.

 

Leave a comment