Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek
Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek
Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek kilo verdikten sonra dış görünümün daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Tüp mide operasyon bitimi ile başlayan süreçte hastaların katı gıda dönemine geçmesinin ardından yaklaşık olarak 3 ay sonra saç dökülmeleri görünmektedir. Geçici bir süre devam eden saç dökülmesini önlemek veya en az seviyeye indirmek için operasyon sonunda uzmanlar tarafından önlemler alınmaktadır.

Saç Dökülme Sorununda En Kayıp İle Kurtulmak

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için hastalar operasyon sonrası dönemde dikkatli davranmalıdır. Bu süre içerisinde kesinlikle doktor kontrollerini aksatmamalı, verilen tavsiyeleri ve beslenme önerilerini eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Bu kapsamda hastaların saç dökülme sorunsalından en az kayıpla kurtulması için yapması gerekenler;

  • B12 vitamini başta olmak üzere uzmanların vereceği çinko, folik asit, demir gibi vitamin ve mineral desteğini aksatmadan zamanında ve tam oranında almalıdır.
  • Yılda 4 kereden az olmamak kaydı ile takibinin yapılması için kan tetkiklerini düzenli olarak yaptırmalıdır.
  • Uzmanların önereceği zamanlarda uygun görülen miktarda protein desteği kullanmalıdır. Gerekli görülmesi halinde protein tozu kullanmalıdır.
  • Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek adına uzmanların kontrollü şekilde vereceği ilaçları eksiksiz şekilde kullanmalıdır.

Geçici bir süreci kapsayan saç dökülmesi operasyondan yaklaşık 9 ay sonra ortadan kalkmaktadır. Alınacak bu önlemler ile hastalar bu süre sonunda gür saçları ile daha güzel bir görünümde girmektedir.

Sürecin Denetlenmesi

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için hastaların operasyon sonrasındaki süreçte kontrolleri zamanında yaptırması gerekmektedir. ayrıca saç köklerinin gereken kuvvete ulaşması için diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu yeni beslenme alışkanlığına tam uyum sağlamalıdır.

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için uzmanlar sürekli olarak hastaları takip altında tutmaktadır. Süreç içerisinde oluşabilecek sorun karşısında anında müdahale ederek, düzenli ve sağlıklı şekilde kilo verilmesini sağlamaktadır. yapılacak test ve tahlillerin sonucuna göre diyet uzmanları uygulanan beslenme programı üzerinde değişiklik yapmaktadır. Tüp mide operasyonun etkisi sonunda hastalar eski olan her şeye veda edecek, istedikleri sağlıklı ve güzel görünümlü yaşama kavuşacatır.

 

Leave a comment

Etiketler

bariatrik cerrahi nedir bariatrik cerrahi nedir kimlere yapılır bariatrik cerrahi sonrası beslenme bariatrik protein takviyesi bariatrik protein tozu bariatrik protein tozu fiyatları bariatrik protein tozu markaları bariatrik vitamin doğal protein takviyesi en iyi kolajen markası hangi yiyeceklerde protein yoktur karbonhidrat içeren besinler mide ameliyatı sonrası beslenme listesi mide ameliyatı sonrası beslenme yemek tarifleri protein değeri yüksek besinler tablosu protein diyeti listesi 14 günlük protein diyeti örnek menü protein içeren sebzeler protein nedir protein takviyesi eczane protein tozu sıvı kolajen kullananlar tüp mide ameliyatı 1 ay sonra beslenme tüp mide ameliyatı 5 yıl sonrası tüp mide ameliyatı nedir tüp mide ameliyatı olup pişman olanlar tüp mide ameliyatı sonrası tüp mide ameliyatı sonrası beslenme tüp mide ameliyatı sonrası beslenme diyetisyen tüp mide ameliyatı sonrası beslenme listesi tüp mide ameliyatı sonrası cinsel ilişki tüp mide ameliyatı sonrası diyet listesi tüp mide ameliyatı sonrası halsizlik tüp mide ameliyatı sonrası hangi protein tozu tüp mide ameliyatı sonrası kahve ne zaman içilir tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybı tüp mide ameliyatı sonrası kaçak belirtileri tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme tüp mide ameliyatı sonrası kullanılan vitaminler tüp mide ameliyatı sonrası kuruyemiş tüp mide ameliyatı sonrası püre dönemi tüp mide ameliyatı sonrası yemek tarifleri tüp mide ameliyatı sonrası yemek yiyememek tüp mide örnek diyet listesi şekersiz protein tozu