Şht. Hasan Yılmaz Sk. No:20/A Küçükbakkalköy Ataşehir / İSTANBUL Tel: +90 216 575 55 74

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek
Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek
Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp Mide Sonrası Saç Dökülmesini Önlemek

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek kilo verdikten sonra dış görünümün daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Tüp mide operasyon bitimi ile başlayan süreçte hastaların katı gıda dönemine geçmesinin ardından yaklaşık olarak 3 ay sonra saç dökülmeleri görünmektedir. Geçici bir süre devam eden saç dökülmesini önlemek veya en az seviyeye indirmek için operasyon sonunda uzmanlar tarafından önlemler alınmaktadır.

Saç Dökülme Sorununda En Kayıp İle Kurtulmak

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için hastalar operasyon sonrası dönemde dikkatli davranmalıdır. Bu süre içerisinde kesinlikle doktor kontrollerini aksatmamalı, verilen tavsiyeleri ve beslenme önerilerini eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Bu kapsamda hastaların saç dökülme sorunsalından en az kayıpla kurtulması için yapması gerekenler;

  • B12 vitamini başta olmak üzere uzmanların vereceği çinko, folik asit, demir gibi vitamin ve mineral desteğini aksatmadan zamanında ve tam oranında almalıdır.
  • Yılda 4 kereden az olmamak kaydı ile takibinin yapılması için kan tetkiklerini düzenli olarak yaptırmalıdır.
  • Uzmanların önereceği zamanlarda uygun görülen miktarda protein desteği kullanmalıdır. Gerekli görülmesi halinde protein tozu kullanmalıdır.
  • Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek adına uzmanların kontrollü şekilde vereceği ilaçları eksiksiz şekilde kullanmalıdır.

Geçici bir süreci kapsayan saç dökülmesi operasyondan yaklaşık 9 ay sonra ortadan kalkmaktadır. Alınacak bu önlemler ile hastalar bu süre sonunda gür saçları ile daha güzel bir görünümde girmektedir.

Sürecin Denetlenmesi

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için hastaların operasyon sonrasındaki süreçte kontrolleri zamanında yaptırması gerekmektedir. ayrıca saç köklerinin gereken kuvvete ulaşması için diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu yeni beslenme alışkanlığına tam uyum sağlamalıdır.

Tüp mide sonrası saç dökülmesini önlemek için uzmanlar sürekli olarak hastaları takip altında tutmaktadır. Süreç içerisinde oluşabilecek sorun karşısında anında müdahale ederek, düzenli ve sağlıklı şekilde kilo verilmesini sağlamaktadır. yapılacak test ve tahlillerin sonucuna göre diyet uzmanları uygulanan beslenme programı üzerinde değişiklik yapmaktadır. Tüp mide operasyonun etkisi sonunda hastalar eski olan her şeye veda edecek, istedikleri sağlıklı ve güzel görünümlü yaşama kavuşacatır.

 

Leave a comment